Windows XP a staršie verzie | Fórum

smile_481
9.11.2015 19:55
Pridať do obľúbených
Problém s windows XP
Ahojte. Začnem asi postupne. Počítač majú moji rodičia dosť dlho. Takže je to starší. Má WINDOWS XP PROFFESIONAL,cca 260 GB HDD, 1 GB RAM, atď... Počítač dlhú dobu ako tak fungoval. Cca pred 2 týždňami zrazu naskočila modrá obrazovka s preťaženou RAM-kou. Počítač sme reštartovali a nešlo ho zrazu spustiť, resp. ukázala sa čierna obrazovka, že nedokáže spustiť operačný systém. Nepomohlo spustenie ani v safe mode. Keďže rodičia potrebovali si pozálohovať fotky, vytvorila som bootovací USB a preinštalovala windows. Boli tam teda dva. Údaje sa podarilo zachytiť. Následne včera som z formátovala C: disk a nahrala tam jeden operačný systém. Posťahovala som ESET, CHROME, OVLÁDAČE NA INTERNET, ZVUK, A VIDEO a ostávalo len ovládač pre grafickú kartu. Počítač sme tento deň zapli bez problémov. Do inštalovala som daný ovládač, stiahla google earth, daemon tools, microsoft windows office 2003. Bola som úplne šťastná, že som ho spojazdnila ! Chcela som ho teda reštartovať, nech sa dokončí inštalácia ovládaču karty, a ZASE TEN ISTÝ PROBLÉM SO SPUSTENÍM. Znova ukázalo chybu OS. Tak som teda odpojila grafickú kartu (v prípade, ak by bola chybná), napojila na integrovanú a nešlo. Potrebujem RADU, nie odporúčanie do servisu. Predpokladám, že bude asi problém v RAM alebo HDD. Budem Vám moc vďačná. Ďakujem :-)
Kľúčové slová: windows, chyba
7 príspevkov
smile_481
9.11.2015 19:55 | |
+0 -0
Reagovať
Ahojte.
Začnem asi postupne. Počítač majú moji rodičia dosť dlho. Takže je to starší. Má WINDOWS XP PROFFESIONAL,cca 260 GB HDD, 1 GB RAM, atď...
Počítač dlhú dobu ako tak fungoval. Cca pred 2 týždňami zrazu naskočila modrá obrazovka s preťaženou RAM-kou. Počítač sme reštartovali a nešlo ho zrazu spustiť, resp. ukázala sa čierna obrazovka, že nedokáže spustiť operačný systém. Nepomohlo spustenie ani v safe mode. Keďže rodičia potrebovali si pozálohovať fotky, vytvorila som bootovací USB a preinštalovala windows. Boli tam teda dva. Údaje sa podarilo zachytiť. Následne včera som z formátovala C: disk a nahrala tam jeden operačný systém. Posťahovala som ESET, CHROME, OVLÁDAČE NA INTERNET, ZVUK, A VIDEO a ostávalo len ovládač pre grafickú kartu. Počítač sme tento deň zapli bez problémov. Do inštalovala som daný ovládač, stiahla google earth, daemon tools, microsoft windows office 2003. Bola som úplne šťastná, že som ho spojazdnila ! Chcela som ho teda reštartovať, nech sa dokončí inštalácia ovládaču karty, a ZASE TEN ISTÝ PROBLÉM SO SPUSTENÍM. Znova ukázalo chybu OS.
Tak som teda odpojila grafickú kartu (v prípade, ak by bola chybná), napojila na integrovanú a nešlo.
Potrebujem RADU, nie odporúčanie do servisu. Predpokladám, že bude asi problém v RAM alebo HDD. Budem Vám moc vďačná.
Ďakujem :-)
ktmmotocross
9.11.2015 22:44 | |
+0 -0
Reagovať
ak je ta karta nvidia tak najskor odisla. treba rozbehnut integrovanu. zapoj grafiku naspet a v biose prepni na integrovanu.
HCMIKI
10.11.2015 10:29 | |
+0 -0
Reagovať
Je to celkom realne, ze umrela grafika. Instalacia ovladacov by tomu napovedala.
Avsak ak sa odpoji externa, mala by ist integrovana automaticky.
Pokial teda nie je uplne zakazana.
Reset biosu by tiez pomohol.
smile_481
10.11.2015 21:40 | |
+0 -0
Reagovať
no pri stlačení F8 naskočí tabuľka s výberom, ale nič nechce spustiť.
Tú grafickú kartu som vytiahla, a napojila to teda na internú, ale nepomohlo.
Ukazuje čiernu obrazovku s popisom:
"Windows could not start because the following file is missing or corrupt: WINDOWS/SYSTEM/CONFIG/SYSTEM

Ďakujem za rady naozaj :)
endurodanonr
10.11.2015 21:52 | |
+0 -0
Reagovať
to je dobre, znamena ze interna funguje ale mas zly windows. neviem ci sa ho oplati opravovat a nebude lepsie ho nainstalovat nanovo
synaptic
11.11.2015 07:35 | |
+0 -0
Reagovať
Podľa mňa grafická karta a HDD sú ok. Problém je s Windows. Preto lepšia voľba by bola preinštalácia (alebo nahradiť iným OS).
smile_481
11.11.2015 14:53 | |
+0 -0
Reagovať
Ale viete čo ma serie ? že tá istá chyba sa im ukázala na tom ich starom windowse a ten som preinštalovala a ukázalo ju aj na tom novom preinštalovanom ! A tomu akosi sa mi nechce veriť, že by bola vysraná chyba v registroch na oboch.
A hlavne, keď tú chybu ukázalo, ako som dokončila inštaláciu ovládača na grafickú kartu.