Windows 8 | Fórum

blesk002
2.1.2017 21:42
Pridať do obľúbených
HDD je vyťažený na 100%
Dobrý deň. Mám taký problém. Môj Pevný disk je neustále vyťažený na 100%. Aj pri menších úlohách. V správcovi úloh je rýchlosť čítania v priemere od 0 kB/s do 524 kB/s . A rýchlosť zápisu je od 4,1 kB/s do 2,9 MB/s . Príklad: Norton Security , System , Super Charger Service 0.1MB/S a disk je hneď na 100% . Myslel som , že keď počkám chvílu , tak sa to klesne , ale nič . Iba sem - tam to klesne pod 90% a to je rarita. Skontroloval som PC od malweru a vírusov ,ale je čistý. PC mám poskladaný a mám ho cca mesiac. Všetko fičalo ako má , no pred dvoma - troma dňami mi to začalo blbnúť.Ide strašne strašne pomaly. Zapínam skicár a musím čakať aj 1 min.Musím sa priznať , že ešte skôr mi išiel dsik na 100% (To asi väčšine niekedy robí tiež) , ale trvalo to max 1min. čo mi to nešlo a nastavil som to podla týchto nastavení z videa : https://www.youtube.com/watch?v=5Mbrw1x0LzU Išlo to lepšie , no zrazu po 5 dňoch mi to robí neplechu. PRIKLADÁM AJ OBRÁZOK Z HD Tune Pro. Teplota je normálna nejakých 31 stupňov. OS: Win 8.1 HDD: WD Blue 1 TB Ak viete poradiť , tak prosím poradte niečo ...Nejakú alternatívu. Ak budete chcieť .... môžem sem pridať nejaké informácie , ktoré by mohli pomôcť. *503* PS: Skúšal som aj kontrolu chýb disku ... žiadna chyba.
Kľúčové slová: HDD
2 príspevky
ahasver.chamachir
3.1.2017 14:11 | |
+0 -0
Reagovať
Aký proces vyťažuje disk? Zisti, napíš sem, "zostrel ho".

----
Rýchlejšie bude:

Formát systémové oddiely (x64), čistá inštalácia W10 + aktualizácie. Pri desine je to otázka max. 30 minút roboty pri rýchlom HW z posledného aktuálneho ISO.

Necpi do W10 somariny, antiviry, tunítka. Škodia. Vypni v gpedit.msc aj Defender.


Po takomto vyladení OS, samozrejme odinštalovaní bloatware cestou PowerShell z desiny, nasleduje image (bitová záloha) systémového oddielu. Stačí na druhý logický oddiel pevného disku, vždy po ruke.
blesk002
3.1.2017 16:13 | |
+0 -0
Reagovať
@ahasver.chamachir

Ďakujem za radu :3 .... Ale zrazu keď som otvoril skriňu a popritlačoval káble , tak som PC zapol a zase to fičí. Iba niekedy systém zaťažuje HDD najviac. Neviem , možno je porušený káblik. Totižto je tam zlý prístup do tej skrine k HDD ( ledva som ho tam zamontoval :) ) . Hľadal som , zatial nič som nenašiel že by bol porušený. Uvidím v nasledujúcich dňoch a keď to bude na dve veci ,tak budem postupovať podla tvojej rady ;) ...keby dačo :3 . Neviem kde mohla byť chyba - možno naozaj ten káblik bol zle pritlačený. Ešte raz ďakujem za radu a príjemný deň prajem.
PS: Viem ,že som ***... Nepozrel som najprv samotný HDD , či tam sa tam nejaká tá chybička nevloudila.