Windows 7 | Fórum

posta22
15.1.2017 12:48
Pridať do obľúbených
spustenie pc,klávesnica,myš
Zdar,chcel by som pc spustiť pomocou myši ,alebo klávesnice nie hibernácia ,ale z úplného vypnutia.Viem ,že sa to nastavuje v biose ,ale neviem ,ako presne pre moju dosku a či to vôbec ide. doska:B150 PC MATE ,vďaka.
Kľúčové slová: mys, klavesnica
6 príspevkov
HCMIKI
15.1.2017 13:02 | |
+0 -0
Reagovať
Pozri v biose pod POWER options.
Aj ked dost dobre nechapem, na co by ti to bolo ?
To uz su ludia tak lenivi, ze nedociahnu na tlacitko na skrini ci ? :3

Nic v zlom, ale to vyzaduje zbytocne nonstop napajanie pre USB zariadenia. Ak mas napr. mys s LED podsvietenim, bude stale svietit. Klavesnica tiez.

Jedine co este chapem je WoL.. Ak uz si pri PC, je to podla mna uplne jedno, ako ho zapnes.
Nejaky ukon musis urobit tak ci tak.
posta22
15.1.2017 13:07 | |
+0 -0
Reagovať
powwer options je dosť nepresná rada ,potreboval by som konkrétny úkon čo urobiť.pc mám prepojené vo vedľajšej izbe z tv aj tam mám klávesnicu a myš tak preto ,viem ,že to ide ,ale to nastavenie v biose neviem.
ahasver.chamachir
15.1.2017 16:11 | |
+0 -0
Reagovať
Z tzv. úplného vypnutia nezobudíš mašinu klávesnicou alebo myšou či iným zariadením, ako je modem apod., aj keď sa na hlavu s nastaveniami v Biose postavíš.

W8/10 pozná fastboot, ktorý je definovaný dvoma spánkami, hibernáciou a RAM pod napájaním ak máš v Biose S3 prípadne powergreen, ale tiež PC z tohoto spánku nezobudíš inak, len hlavným powerbutton on/off.

Šaškuješ.

Pri hibernácii sa rozloží kernel, programové tabuľky a SW naťahaný do RAM po ich rozbalení znovu na pevný disk (RAM sa položí komplet na voľné sektory hdd), pričom spánok hibernácia nespotrebováva žiadnu energiu ako je to v prípade spánku RAM, kde sú pamäťové moduly pod napájaním.

Používaj oba spánky. RAM na krátkodobé využitie (cca 180 min.) s plynulým prechodom do hiberfile po tomto určitom čase nečinnosti s mašinou.
posta22
15.1.2017 17:46 | |
+0 -0
Reagovať
šaškuješ ty v minulosti ešte pri starej doske bol komp úplne vypnutý a klikom myši som ho spustil.to som ,ale nenastavoval ja bolo to tak od kúpi.
static2181
17.1.2017 00:27 | |
+0 -0
Reagovať
Našiel som na MSI stránke screen tvojho biosu (alebo aspoň dúfam, že je to ono - bolo to pod popisom dosky B150 pc mate). Tam pod tým Advanced by som to hľadal asi najskôr a presnejšie by to mohlo byť pod ACPI settings, Super IO Config alebo Wake up event setup, prípadne popozeraj všetky ostatné. Druhý screen som ti urobil zo svojho biosu, síce je to ASUS ROG ale tak možno to podľa toho voláko nájdeš a snáď ti to pomôže :)

BTW - Na starej doske (P7H55) mi daná funkcia nefungovala nech som zvolil ktorúkoľvek možnosť, používal som rýchle spustenie windowsu, teraz s touto novou Z270kou mi klavesnica spustí PC ľubovoľnou klávesou keď mám zapnuté rýchle spustenie win (aj keď mám v biose Disabled). Momentálne som však práve kvôli tomu rýchle spustenie zrušil a dané nastavenia som viacej neskúšal tak neviem či by to tuna konečne fungovalo, taktiež netuším či je to funkčné iba s PS/2 klavesnicou alebo aj USB-čkovou (asi nie). Na starej doske bola možnosť aj prebudenia myšou, to však tiež nefungovalo :D
static2181
17.1.2017 01:16 | |
+0 -0
Reagovať
Ashaver.chamachir, nedalo mi to a musel som vyskúšať ten "Power On By PS/2 Keyboard", takže som skontroloval možnosť rýchleho spustenia (pravdaže vypnutá), reset PC, v biose nastavil CTRL+ESC, uložil, vypol a ono to funguje. Pre istotu a uistenie sa že to skutočne funguje po úplnom vypnutí som cvakol na 15 sekund zdroj, ledky na doske zhasli, chvilku som počkal a cvakol zdroj naspäť, ctrl+esc a div sa svete, pc sa spustil ;) takže možné to je.
Samozrejme netuším akou klávesnicou disponuje Posta22, ale keďže chce spúšťať PC z vedľajšej izby od TV tak pravdepodobne bezdrôtovou a teda predpokladám, že s takou mu to skutočne fungovať nebude aj keby sa (ako Ashaver spomínal) "postavil na hlavu" :D