Windows 7 | Fórum

brissx
24.11.2016 22:34
Pridať do obľúbených
Odstranenie priečinka jedným kliknutím
Dobrý deň, neviem či som to dal do dobrej témy ak nie tak sa ospravedlňujem :), mám taký problém, že by som potreboval vytvoriť nejaký program, skorej nejaký bat súbor, ktorý po kliknutí odstráni daný priečinok na ktorý je nastavený. Jedna sa presne o tento priečinok: c:\Users\XXX\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Userdata\ Ono by ani nebol taký problém na to nájsť nejaký kód na googli, čo som samozrejme urobil. Kódy aj fungovali, ale na tento adresár špeciálne nie. Tieto súbory sú defaultne skryté vo windowse, aj som odokryl, odstrániť manuálne idú cez Total Commander s tým nie je ani najmenší problém. Ja to potrebujem do firmy pre moje kolegyne, ktoré cez IE 8.xx, využívajú firemný systém, ktorý po čase prestane normálne fungovať, lebo sa ako keby "zahltil" adresár, po odstránení funguje systém funguje znova normálne. Existuje nejaký kód na tento môj problém? :) Za všetky rady, postrehy, návody vopred ďakujem :3
Kľúčové slová: win, explorer, userdata
1 príspevok
ahasver.chamachir
25.11.2016 06:30 | |
+0 -0
Reagovať
http://leteckaposta.cz/886318682

Rozbaľ zipku. Ulož skript do zložky a vytiahni jeho zástupcu na plochu. Samozrejme priraď súboru vo vlastnostiach prístupové práva, aby sa spustil ako Správca, ak by odmietol mazať.(píšem preventívne)

Automatické riešenie: Súbor *bat si môžeš nastaviť v Plánovači úloh. Nastavenie sa dá konfigurovať podľa vkusu na základe časového limitu mazania v rôznych intervaloch alebo po reštartoch mašiny. (Ak nie si ľavá lama).

Pre istotu máš detto dávku nezipovanú:
http://leteckaposta.cz/316924529