Windows 7 | Fórum

athlon0000
11.2.2019 16:19
Pridať do obľúbených
Zmena písmena disku z iného operačného systému
Dobrý deň, potreboval by som poradiť ako a či je vôbec možné zmeniť, resp.odstrániť písmeno diskovej jednotky z iného operačného systému. Mám dva disky na oboch Win 7 a potrebujem aby nebolo vidno disk, ktorý sa práve nepoužíva. Keď bootujem z disku č.1 mám administrátorské práva a tam si viem urobiť čo potrebujem, ale keď bootujem z disku č.2 som v doméne a tak sa nedokážem dostať do správy diskov, aby som mohol skryť disk č.1. Je možné zmeniť v nejakom súbore hodnoty na disku č.2 s doménou, keď budem nabootovaný z disku č.1? Keď som nabootovaný z disku č.1 dokážem sa dostať do všetkých zložiek na disku č.2. Ďakujem
Kľúčové slová: doména, písmeno, disk, windows 7
7 príspevkov
Ahasver
11.2.2019 17:36 | |
+0 -0
Reagovať
Písmená oddielov sú výhradným produktom nedokonalosti vývojárov Windows (písmenká pre ich zrozumiteľnosť sú určené pre lamy), ktoré si OS prideľuje podľa abecedy v poradí posledne voľného písmena. Poradie písmen sa po pripojení oddielu/disku zapisuje do Registrov. Teda na primárnom OS Windows nemôžeš disponovať dvoma rovnakými prímenami.

Skrytie písmena napríklad disku ozn. písmenom "X" je možné spraviť nástrojom Diskpart.exe, v cmd.exe, spustený ako Správca!

list volume
select volume #
select volume 1
remove letter=(X)
athlon0000
11.2.2019 17:52 | |
+0 -0
Ďakujem za reakciu. Problém je práve v tom, že na disku s doménou nemám prístup k admin oprávneniam a potrebujem skryť druhý disk, aby nedošlo k náhodnému vymazaniu súborov. Chcel by som to vyriešiť skrytím druhého disku, nech ho nemusím fyzicky odpájať.
roob
11.2.2019 19:09 | |
+0 -0
Reagovať
popros admina tej domeny, nech tvojmu uzivatelovi zakaze lokalny pristup na d:
athlon0000
12.2.2019 00:35 | |
+0 -0
To mi je jasné, že to je najjednoduchší spôsob, ale ja to práveže potrebujem docieliť bez jeho pomoci. Preto by som rád vedel, či je to možné aj spôsobom ktorý opisujem na začiatku. Vďaka
roob
12.2.2019 23:24 | |
+0 -0
imho ak niesi admin, tak to nespravis.
roob
12.2.2019 23:27 | |
+1 -0
ak tie OS nemenis casto, tak pred nabootovanim chod do biosu a odstav sata port na ktorom je disk co nechces vidiet..
athlon0000
13.2.2019 19:09 | |
+0 -0
Ďakujem, asi to bude jediné riešenie.