Windows 7 | Fórum

VFVF
3.2.2019 14:58
Pridať do obľúbených
Ako nepokazit WINDOVS
Mam PC pre syna ,ked mu nahram WIN 7 a pripojim na internet je na druhy den nefunkcny. Da sa nejako spravit aby sa nemohol dostat na HDD C: , ale aby mohol instalovat len na HDD D: ? Su to dva HDD. Aby mohol byt na internete a nedokazil Win. Mam Win 7 Prof., ale mohol by som upgradnut aj na Win 10.
Kľúčové slová: Win
7 príspevkov
Ahasver
3.2.2019 22:09 | |
+0 -1
Reagovať
Nedá. Ani s obmedzenými prístupovými právami usera pre tvojho nenechavého spratka.

Lebo si donesie zo školy napríklad na fleške nejaké bútovacie médium s live ISO Ubuntu, distrom Linuxu, WinPE, nabútuje mašinu a má voľný prístup k celému systému W7. Jedine epoxidom zalepiť veškeré porty, CD mechaniky, podlepiť skrutky na krabici PC mašine.

V prípade W10 Pro by to išlo cestou šifrovania systémového oddielu pomocou Bitlocker, lebo ten ochráni dáta pred bútovacím OS do RAM z flešky USB/DVD/CD.
VFVF
3.2.2019 23:28 | |
+0 -0
Je to autista. A len na tom pozerá internet, ale klika na všetko . Pozerá filmy,sťahuje a inštaluje hry atď. Nič si nedonesie, len si pusti počítač. Bez internetu mu ide bez problémov asi rok. Predtým keď som mu zapol internet vždy mu do 2 dní nešiel počítač a inštaloval som ho znova.
Len ho zapne a chce surfovať. O toto sa mi jedná.
Ahasver
4.2.2019 05:22 | |
+0 -1
Reagovať
Tak mu vytvor vlastný user profil s obmedzenými prístupovými právami.

Nainštaluj browser Firefox od Mozilla, ktorý vybav doplnkami napr.uBlock Origin v1.18.2. Samozrejme je nutné uBlock Origin v1.18.2 manuálne nakonfigurovať, aby blokoval nechcené stránky.

Tiež manuálne doplň súbor *.etc/Host o desiatky blokovaných, nechcených stránok na nete.

W7/10 vybav free SW doplnkom pre Firewall, zn.: Windwos Firewall Cotrol 5.4.1 0, ktorý je detto nutné manuálne nastaviť na interaktívny režim Stredného filtrovania, v ktorom v bubline v rohu na monitore automaticky zakáže všetky nepovolené prístupy, IP adresy, porty, servery. Windwos Firewall Cotrol 5.4.1 0, je možné počeštiť, ak sa vrazí do programovej zložky súbor : wfcCZ.lng . Ten si nájdi na nete v textovom súbore RAW alebo hotový v zipke.
kecalek
4.2.2019 11:33 | |
+0 -0
Niekedy zadáš rôzne svoje výmysly - ovšem táto tvoja odpoveď je excelentná a VEĽMI dobrá.
VFVF
4.2.2019 23:39 | |
+0 -0
Ďakujem. Skúsim to cez víkend.
wolf143
4.2.2019 10:51 | |
+0 -0
Reagovať
Síce Ahasvera moc nemusím, ale v tomto s ním súhlasím. Vytvorenie nového používateľa, priradiť mu vlastnú user grupu s
vlastnými nadefinovanými obmedzeniami je jediná možnosť.
roob
5.2.2019 10:43 | |
+0 -0
moznost b) mint alebo ubuntu