Windows 10 na notebookoch a desktop PC | Fórum

papov
25.10.2017 15:11
Pridať do obľúbených
Po aktualizacii windows 10 na verziu 1709 oktober 2017
aktualizoval sa my windows 10 a po aktualizácii neviem otvoriť okno nastavení dal som kontrolovať system a diagnostiku systemu kde mi hlási túto chybu Windows could not automatically detect this network's proxy settings skusal som rozne reset ako su tu http://troubleshooter.xyz/wiki/fix-windows-could-not-automatically-detect-this-networks-proxy-settings/ ale nic z toho nezabralo obnovyť system do predošlých nastaveni nemožem lebo pri update system nespravil zalohu ziadnu skusal uz niekto take nieco opravit myslim uuuuspesne opravit.
Kľúčové slová: po aktualizacii windows 10 na verziu 1709 oktober
5 príspevkov
papov
25.10.2017 15:11 | |
+0 -0
Reagovať
aktualizoval sa my windows 10 a po aktualizácii neviem otvoriť okno nastavení dal som kontrolovať system a diagnostiku systemu kde mi hlási túto chybu
Windows could not automatically detect this network's proxy settings
skusal som rozne reset ako su tu
http://troubleshooter.xyz/wiki/fix-windows-could-not-automatically-detect-this-networks-pr­oxy-settings/
ale nic z toho nezabralo obnovyť system do predošlých nastaveni nemožem lebo pri update system nespravil zalohu ziadnu skusal uz niekto take nieco opravit myslim uuuuspesne opravit.
papov
25.10.2017 16:55 | |
+0 -0
Reagovať
Mne tu pises ze som láma a ty to riesis ako neskutocný expert preinstalovat ak by som to takto chcel riesit tak nato nepotrebujem pisat na forum. Hladam konkretnu chybu v systeme a tu opravim.
ahasver.chamachir
25.10.2017 18:18 | |
+0 -0
Reagovať
Si tupá lama, lebo nerozumieš písanému textu v druhom odseku, kde píšem o tzv. "prešrotovaní" desiny z ISO (Setup.exe) priamo z grafického prostredia spusteného OS W10, so zachovaním osobných nastavení a nainštalovaného SW (!!!) Capíšto? .

Ale, ak si myslíš, že zvládneš opravu cestou ladičky PowerShell, ako Správca, príkazmi Dism s nasmerovaním k súboru *.wim (napr.: DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:repairSource\install.wim)

alebo;
sfc /scannow,

nuž začni.

Ale jednoduchšie pre lamy je prešrotovať desinu, robota cca na 45 minút s troma reštartmi o ktoré sa nemusíš starať.

Vyčistenie OS po torzách v zložkách po oprave ponechám na teba, ak si taký majster sveta, lebo ja mám svoj skript *.cmd, ktorý to dokáže. Po čistej inštalácii zaberie mnou vyladená, záplatovaná, vyčistená desina x64 bit na systémovom oddiele C:, cca 6.5GiB miesta. Logicky, bez swap a hiberfile.

Ak to dokážeš, pochváľ sa sem.

Logicky píšem z originál ISO W10, nie manuálne upravenú inštalačku zbavenú bloatware a spol. svinstva. Lebo ak upravím desinu napríklad SW; NTlite alebo WinReducer, v tom prípade dosiahnem okresaním ISO/ESD po nainštalovaní miesto max. cca 2GiB na oddiele C:
papov
26.10.2017 06:41 | |
+0 -0
Reagovať
Sklamem ta sfc /scannow som skusal cez powershel aj ine veci dokonca som pozeral aj ovladace a nic nepomohlo ale podarilo sa mi to opravit co pre teba odbornika bude neuveritelne ale aby sa tato chyba odstranila nakonie stacilo v nastaveni internetu zrusit zaskrtnute automaticke rozpoznavanie siete nasledne restart systemu po nabehnuti spustit aktualizaciu a cuduj sa bez preinstalovania sa to rozbehlo.
ahasver.chamachir
26.10.2017 08:14 | |
+0 -0
Reagovať
Okno nastavení pracuje vo W10 pod GUI. S tým nemá nič spoločné prestavenie siete.

Niekedy sa stáva, že nereaguje rozbaľovacia roletka Start z lišty s programovou ponukou ani Okno nastavení v pravo v lište. Stačí sa odhlásiť a vykonať reštart systému. Robí to desina po veľkých záplatách, ale niekedy aj po bitovej obnove z Image zálohy systémového(-ých) oddielov.

W10 má v Plánovači úloh pridané nespočet nových funkcií, ktoré bežia na pozadí, ako tzv.údržba systému, ktorou si systém po čistej inštalácii či po veľkej záplate "ošahá" HW, ovládače, SW, defragmentuje oddiel, skontroluje certifikáty, ceip, appraiser, telemetriu, Defender, uloží a skontroluje tabuľku programov MFT, skomprimuje pamäť - DEP (permanent), nakonfiguruje Store, Bing, apod. Tento proces trvá po ustálení systému niekoľko desiatok minút, než sa OS "usadí". Je možné, že pri tomto procese nenaskočí GUI s Oknom nastavení, tzv. bonus pridaný jedine u W10. Systém sa dá zatiaľ ovládať klasicky cez Control panel. Ikonu Control panel, zástupcu ikony, je vhodné vyhodiť na lištu alebo na plochu.

Po procese ladenia na pozadí je OS stabilný a rýchly. Nezáleží na rýchlosti HW komponentov, trvanie procesov sa nijak neurýchli.

Osobne mám takmer 80% nepotrebných funkcií v Plánovači úloh nastavené na Disable. Návodov, ktoré sú to, je plný net. Ideálne je mať hotový skript, lebo hrabať sa v riadkoch Plánovača manuálne, je robota pre Sysifosa. Detto platí pre stovky doplnených riadkov v súbore Hosts a manuálne nastavený integrovaný Firewall. Na všetko je vhodné mať spravenú finálnu dávku ušitú na mieru.