Windows 10 na notebookoch a desktop PC | Fórum

Dabada
20.8.2017 09:38
Pridať do obľúbených
Aktualizácia Windows 10 - áno alebo nie?
Dobrý deň, mám ročný notebook s Windows 10, ktorý bol aktualizovaní iba počas prvého zapnutia. Následne som vypol aktualizácie a iné hlúposti, ktoré odosielali o mne dáta. Mám momentálne build 10.0.10586. Kedysi som operačný systém aktualizoval pravidelne, teraz nie. Je to jediná vec, ktorú neaktualizujem. Ostatný software vrátane AV áno. A myslím, že som urobil dobre. Ak vyšla nejaká aktualizácia na Windows 10, pri čítaní článkov a fór som len natrafil na to, ako sa ľudia sťažovali, že nemali žiadne problémy a zrazu natrafili na kopec problémov. Každopádne nejaký čas už však naozaj prešiel od mojej poslednej (nechcenej) aktualizácie a tak ma zaujíma, či s terajšími aktualizáciami sú nejaké problémy alebo nie, či si podľa Vás predsa len mám Windows 10 aktualizovať alebo nie, čo také tie aktualizácie prinášajú. Taktiež ma zaujíma, či si budem musieť nanovo nastavovať napr. nastavenia súkromia, ktoré údaje sa budú odosielať a pod. Reálne mi NB fičí bez problémov tak nejako nevidím dôvod na aktualizácie.
Kľúčové slová: windows 10 aktualizacia update
4 príspevky
haklik
20.8.2017 10:26 | |
+0 -0
Reagovať
V žiadnom prípade neaktualizuj!! Po poslednej aktualizácií Win10 odosiela číslo tvojej topánky aj odtlačky prstov cez klávesnicu a ak máš web kameru, robí fotky každých desať sekund a odosiela na servery Microsoftu. Teraz si v bezpečí, tak kašli na aktualizácie.... (y)
Dabada
20.8.2017 10:43 | |
+0 -0
Reagovať
Kameru mám prelepenú s páskou. :D
kecalek50
20.8.2017 11:02 | |
+0 -0
Reagovať
Pravdu?
To máš aj tak fuk. Všetko vedia o tebe, ani tá prelepená kamera ti nepomôže. W10 i tak odosielajú dáta, aj keď si ich zakázal. Takže okrem veľkosti tvojich topánok a odtlačkov prstov vedia i to, koľko elektriny si spotreboval, koľko fotiek máš kde uložených, koľkokrát si si uprdol.
A po čase len z Redmontu oznámia, že momentálne zostavenie W10 nebude od xx.xx.20xx podporované a budeš musieť tak či tak aktualizovať.

Môj názor - chceli super operačný systém (snaha sa cení), ale vytvorili nepodarok, ktorý doteraz lepia, opravujú, skúmajú, z BFU si urobili testovacie objekty - vytvorili polotovar, ktorý prezentujú ako konečný výtvor. *501* (n)
ahasver.chamachir
20.8.2017 16:26 | |
+0 -0
Reagovať
Rozhodne prejdi na 1703.

Sprav si najprv Image (bitovú) zálohu systémového oddielu. Stačí na druhý logický oddiel detto pevného disku.

Stiahni si ISO W10 1703, klikni na Setup.exe, a priamo v gr.prostredí Windows "prešrotuj" svoj systém. Do moderého okna zadaj "ponechať osobné nastavenia a SW.

Po troch automaticých reštartoch máš na mašine 1703 ako maľovanú. O nič neprídeš, ani o ikony, zástupcov a nainštalovaný SW.

Potom si stiahni číňana, Dism++
http://cdn.chuyu.me/Dism++10.1.1000.20_1958b4f8d08fef7eb3ac72c7eef2e7083e6c1175.zip

v hornej lište Options - nastav - expert mode a zaklikaj úplne všetky políčka.

Vyčistíš fest duplicitné dáta, Windows_OLD a inštalačné súbory.
----------------
Týmto *.exe xindlom z dojčland dielne nastav všetko od hora smerom dolu na "zelenú", neinštaluje sa do systému, je free:

https://www.oo-software.com/en/shutup10

ak máš lepenky z Telemetrie, ceip, appraiser a spol., nedokážeš dáta odosielané na servery MS eliminovať v súbore Hosts a Firewall, prípadne disable týchto telemetrických služieb v Plánovači úloh.

Ja mám spravené všetky bitové zálohy edícií a verzií W10 po ruke, v Recovery súboroch, a tak konštatujem, že 1703 medzi nimi víťazí čo do rýchlosti, stability a bezpečnosti.

W10 odosiela menej telemetrických údajov než zdochlina v podobe W7 alebo nejaké distro Linuxu.

Používam HW firewall nastavený v interaktívnom režime a tak zistím každý paket in/out pri systémoch v prípade multiboot.

W10 1703 po kritike verejnosti si dáva bacha, šifrované 64kB cookies tečú minimálne, aj to iba po záplatách alebo nainštalovaní nového SW do systému. Inak čuší aj pri reštartoch systému v čase, keď je vypnutý SW integrovaný firewall a súbor Hosts.