Windows 10 na notebookoch a desktop PC | Fórum

michso94
13.7.2017 07:09
Pridať do obľúbených
ikony na ploche
zdavim vas, chcel by som poprosit o radu ako vyriesit problem na PC. pri vypnuti ci restartovani pocitaca plocha pocitaca sa sustreduje na lavu polovicu obrazovky a vsetke ikony su tak pohromade. doposial som tento problem nemal a zacalo to pred asi 1,5 - 2 mesiacmi a neviem ako to odstranit. v PC mam win 10 budem vdacny za kazdu radu
Kľúčové slová: windows 10
5 príspevkov
ahasver.chamachir
13.7.2017 08:02 | |
+0 -0
Reagovať
Nastav si správne dpi monitora a GK. Systém povoľuje tiež zmeny veľkosti ikon, musíš hľadať v nastaveniach. Tutorialy na nete sa len hemžia.

Ak si totálna lama je tu
http://www.softwareok.com/?Download=DesktopOK

DesktopOK_Unicode.exe má aj CZ lokalizáciu, len je trochu náročný na nastavenia, ale pamätá si uloženie ikon ak dáš Save alebo uloží nastavenia pri každom reštarte mašiny.
vetrooo
13.7.2017 08:03 | |
+0 -0
Reagovať
Viď správne nastavenie v prílohe. Ale aj tak sa pri zmene výstupu rozlíšenia typicky rozhodia. A preto používam program Desktop OK.
michso94
13.7.2017 22:51 | |
+0 -1
Reagovať
ak by som potreboval radu typu zmenit rozlisenie monitora ci GK a podobne by som to napisal jasne a vsetky bezne dostupne sposoby ako aj to automatike rozlozenie ikon na ulozenie pracovnej plochy som vyskusal ale bez uspechu. stale mam W10 ale pred tym mi to vobec nerobilo mohol som restartovat aj 100x pc za den a nezmenilo sa rozlozenie ikon len teraz posledny mesiac az 2 to robi a neviem preco. nechcem pouzivat kadejake ine programy ak to doposial fungovalo ako na sucasnom tak aj na predchadzajucich verziach OS WIN. vdaka
ahasver.chamachir
14.7.2017 08:50 | |
+0 -3
Reagovať
V tom prípade si jasná lama, ktorá si rozhasila W10. Lebo ikony, dpi ikon, ich rozmiestnenie na ploche, dpi plochy nerobí žiaden problém normálnemu užívateľovi.

Preinštaluj desinu z ISO, použi nástroj Diskpart so zmazaním prvého sektora (clean) s novým NTFS formátom systémových oddielov v prípade x64 bit. OS. Robota na cca 30 minút. aj s posledným záplatovaním ak máš rýchly HW.

Marginálne, dôkaz, že si totálna lamička:

DesktopOK_Unicode.exe nebeží na pozadí, neinštaluje sa do systému. Je to triviálny *.exe SW, ktorý drobným zápisom v Registroch udrží v pohode nastavenie s rozložením ikon. Teda spraví presne to, čo nedokážeš sám. Barlička pre nemtavých.

Zrejme máš pozmenené premissions (prístupové práva) v niektorých kľúčoch Registrov kde sa uchováva rozmiestnenie ikon na ploche. Možno si tieto kľúče zlikvidoval nejakým tunením cestou CCleaner, TuneUP WiseCleaner, IoBit, AV, apod.
vetrooo
14.7.2017 14:00 | |
+0 -4
Reagovať
Komu nie rady tomu niet pomoci!
Niektorý ľudia to riešili už skoro pred 10 rokmi:
http://www.zive.sk/forum/windows-vista/64808/ako-zabranit-rozhadzaniu-ikon-na-ploche/
Mne to začalo vadiť až nedávno odkedy používam plochu aktívnejšie a všetko až do vyriešenia zdržujem na nej. Riešil som to sám a nevypisoval som po forách a zistil som to čo som písal skôr. Viac nič, viac menej. Ak sa ti nepáčia naše rady, tak láskavo odtiaľto vypadni a daj pokoj a rieš si to sám. Nesprávaj sa arogantne k ľudom ktorí ti chcú pomôcť! A používaj diakritiku!