Služby na internete | Fórum

Ziza68
12.7.2018 12:54
Pridať do obľúbených
Zistenie odosielatela uhrady
Dobrý deň , hľadám pomoc nakolko sa mi stala neprijemna vec. Na moj ucet vedený v SLSP mi boli v roku 2012 urobene dve uhrady internetbakingom . Da sa zistit odkial z akej IP adresy boli peniaze odoslane? Vec je predmetom vysetrovania a policia mi tvrdi ze to sa neda dokazat odkial boli odoslane a ja mam na vypise z banky cislo uctu odkiaľ isli a viem aj adresu aj čas ale druha strana tvrdi ze to posiela uctovnicka zo svojho pc a z inej IP adresy ... daju sa teda platby vystopovať ??? Prosim poradi mi niekto ako na to !!!!
Kľúčové slová: IP adresa
4 príspevky
Laxius
12.7.2018 14:16 | |
+0 -0
Reagovať
obrat sa na banku. resp. policia by sa na nich mala obratit, ci dokazu k danej financnej tranzakcii priradit data z inych logov, ktore obsahuju IP. Nerobim v bankovom sektore, ale predpokladam,ze banka to dokaze spravit. Otazne je, ci ty ako fyzicka osoba o to mozes ziadat, myslim si,ze by to mala ziadat poilicia. A tiez je otazne, ci este disponuju logmi z 2012. Technicky by to ale mozne malo byt.
kecalek
12.7.2018 17:07 | |
+0 -0
Reagovať
Nechápem, čo má IP adresa spoločné s tým, že z účtu A boli odoslané peniaze na účet B. Polícia nech pátra po odosielateľovi a nech vyšetrujú toho, komu patrí ten účet. Ty - ako príjemca - po pripísaní žiadnu IP adresu (odkiaľ to do PC naťukali) nevidíš, pretože to odosiela BANKA. Banka len z nejakej IP adresy prijala pokyn a vykonala platbu.
Ak banka nemá zálohy logov, odkiaľ prišli cez IB príkazy - môžu oni pátrať...
Ak vieš číslo účtu a tie zaslané peniaze ti boli vyplatené neoprávnené - mal si ich obratom na to číslo účtu poslať späť.
Laxius
13.7.2018 06:17 | |
+0 -0
no podla mna to tu pise skor ta uctovnicka, na ktoru to firma hodila ;) ale inac suhlasim :)
Peter
13.7.2018 13:47 | |
+0 -0
Reagovať
Pred niekoľkými rokmi sa mi stala podobná vec: na účet mi prišli 2 eurá z nejakého firemného účtu na Orave. Hneď som utekal do svojej banky a pýtal som sa čo mám urobiť. Pracovník banky mi povedal, že nemusím robiť nič, lebo ja som chybu neurobil. Ten kto peniaze poslal by mal prostredníctvom svojej banky požiadať moju banku o ich vrátenie. To sa však nikdy nestalo a ja som už o tej záležitosti viac nezisťoval. Nakoniec šlo o malú sumu.