Pripojenie k internetu | Fórum

hubajaro
8.11.2017 11:40
Pridať do obľúbených
WI FI WPA2-PSK hack a dĺžka pre shared key
Ahojte má dĺžka preshared key vplyv na bezpečnosť prelomenia WPA2-PSK ?
Kľúčové slová: wifi, WPA2-PSK
4 príspevky
ahasver.chamachir
8.11.2017 11:52 | |
+0 -0
Reagovať
Možno by bola šírka o niečo lepšia než dĺžka(?).


Zrejme máš na mysli znaky a ich počet podľa tabuľky ascii.

Tiež máš na mysli velice dôležité, postupné poskladanie znakov, vhodným generátorom do technicky neprelomiteľnej podoby.

Na to sa spýtaj mojej ruky či ti to napríklad Hydrou neprelomím za stovky rokov v prípade použitých 64 znakov.
hubajaro
8.11.2017 12:22 | |
+0 -0
Reagovať
Áno mám na mysli počet znakov a komplexnosť hesla. Takže odpoveď je ÁNO ? Čím viac znakov a komplexnejší key tým problematickejšie prelomenie aj keď nebude zaplátaný router bios?

Ide o to že mám Belkina na ktorom nie je vydaný aktualizovaný fw (latest 2014) a dovtedy kým bude, ak bude to potrebujem maximálne zabezpečiť.

64 znakový je asi prehnaný.. akú veľkosť odporúčaš?
HCMIKI
8.11.2017 14:03 | |
+0 -0
Reagovať
ÁNO, ale zalezi o aky utok ide.
Komplexnost a dlzka hesla ma zmysel len v pripade bruteforce utoku.
Na WPS utok ci aktualne CRACK to nema vplyv.

Ja pouzivam 12 miestne. Kombinacia znakov, pismen a cisiel.
Viac menej to staci a na spomenute utoky ti nepomoze ani 64 znakove heslo.
ahasver.chamachir
8.11.2017 14:36 | |
+0 -0
Reagovať
wifinu ti nikto neprelomí z dôvodu, lebo tok dát je velice pomalý na spracovanie údajov cestou sebe špičkového, super rýchleho HW. Útok by si časom zistil už pri 12 miestnom kóde spomaleným prenosom.


Osobne ti radím vyladiť svoj OS, ideálne nová inštalačka, vyčistiť ho, zbaviť bloatware, skontorlovať na vírusy nejakým forenzným AV z externého média (Dr.Web Live cd-ISO), nainštalovať svoj obslužný SW s ktorým pracuješ, vyladiť browser a takto vyšperkovaný systémovy oddiel zazálohovať (Image) bitová záloha spravená pod WinPE alebo Linuxom pri uspatom OS. (Nie live, kvôli narušeniu integrity dát)

Ništ lepšie na svete nikto ešte nevynašiel. Ani ja. Dokonca PC a servery v NSA, v Pentagone apod. na 24-hodinové obnovovanie systémov z čistej zálohohy konečne už prišli. Možno sami od seba alebo niekde odkukali.

Nepotrebuješ žiadne onánie s AV, nekonečné kontroly dát.

Obnova pri rýchlom HW trvá pri 30GiB zo zálohy cca 10 minút. (Aspoň mne). Ak opustím mašinu, spustím po reštarte PC recovery a ráno, včas za rosy iba cvrknem do klávesnice či do myši a na monitore mám systém, ako maľovaný, ako znovuzrodený, čistý s ikonkami a SW v stave, ako bol v čase zálohy.

Pritom fest blbnem po warézoch, inštalujem cracky, patchy, resp. hoci čo, čo net dal a ponúkol, aj čínske *.exe ***, idem na nebezpečnú vec úplne bez obavy, keep smilling. Bitová záloha primárneho a aktívneho oddielu zaručene každý problém istí.