Pripojenie k internetu | Fórum

ado12101
17.6.2017 18:54
Pridať do obľúbených
Nadstavenie wifi v Access point
Zdravim Popíšem to polopate :) Mám VDSL internet od T-comu.V obývačke mám hlavný router do ktorého ide kábel zo zásuvky. Dnes som si kúpil Router ktorý chcem použiť ako Access point pretože som si do izby natiahol kábel a zároveň chcem lepší signál pre wifi.Z hlavného routra z LAN som potiahol kabel do sekundárneho routra do WAN.Internet na káblovom pripojení ide super.Len mám problém s Wifi.Nadstavil som totožnú SSID aj heslo ako na primárnom routri.Lenže problém je taký že síce vidím že sekundárny router wifi vysiela stým istým menom atd ale ak aj zapnem Wifi napr na mobile,notebooku vždy sa pripojí na ten primárny router. Viete mi poradiť ako by som dosiahol to,že zariadenie sa automaticky pripojí na wifi ktorá ma lepší signál? Ďakujem
Kľúčové slová: Access point
2 príspevky
endurodanonr
17.6.2017 19:17 | |
+0 -0
Reagovať
musel by si ten druhy mat v mode repeater, ale to len za predpokladu ze takyto mod aj vie
alter01
21.6.2017 01:39 | |
+0 -0
Reagovať
Nestačím sa diviť ! Mám tiež T-com , VDSL , 2 routery , rovnako prepojené. A nič som nenastavoval , jednoducho som to zapol a bolo. Keď dám napr. na NB v nastavení pripojiť , vyhladať pripojenie , tak sa mi ukážu router 1 , router 2 . Zadávam heslo ktoré je na štítku routra pre WIFI pripojenie a idem buď na rout1 , alebo rout2 , ktorý chcem . A robím to už iba takto niekoľko rokov .
PS. Pokial si niekde vonku ako sa pripájaš WIFI v rešturácii ?. Obyčajne majú nejaké meno - Krcmickanasa a heslo ktoré ti povie časník , ak to nie je FREE WIFI.