voľná diskusia | Fórum

Haferbrei
13.7.2017 21:23
Pridať do obľúbených
Problém s nákupom z číny (trochu
Ahojte, myslím, že s nákupmi z čínskych internetových obchodov má na tejto stránke veľa ľudí, preto by som sa obrátil na vás. Neviem, či píšem do správnej, ale prispievam tú prvýkrát a zatiaľ som trochu nezorientovaný :) Predvčerom (11.7.) som si z internetovej stránky tomtop.com objednal telefón: https://www.tomtop.com/others-cell-phone-34/p-p1602g-uk.html ale stalo sa mi niekoľko zvláštnych vecí: 1: žiaľ, platil som debetnou kartou(nie cez paypal), takže zadával som číslo karty, platnosť a cvc. Slovenská sporiteľňa (banka, ktorej kartu používam) má ochranný systém- pred tým, než odíde platba treba zadať kód, ktorý príde SMS kou. V momente zadávania mi však napadlo, že by som si mohol pozrieť iný mobil a po dvoch minútach sa platba stiahla aj sama. 2: Tovar je tak objednaný. Na mail mi neprišlo žiadne potvrdenie o tom, že som spravil objednávku 3: Pár hodín neskôr mi z ich mailovej adresy prišiel nasledovný mail: "To make sure your credit card is not hold and purchased by others, would you please show us the information as below: 1. Photos of credit card (both sides). Show the first four and last four numbers,you can cover the other numbers. 2. Payment details for this order (such as shipping address, value etc). We have strict rulers and responsibility to protect your personal information. Your earlier reply would get your order be processed sooner. If the order did not confirm timely in about 5 to 7 days. It would automatic canceled by system." Požiadavka mi prišla a príde maximálne zvláštna, preto som im odpísal, ži by sa objednávka nedala zrušiť hneď. Dnes mi prišla odpoveď: „Dear customer, I am so sorry for the inconvenience. To make sure your card is not hold and purchased by others that is why we asked the information. If you are worried, you can just show the first four and the last four numbers only. The middle numbers can be covered. And we also accept the Paypal payment.“ Chcel by som sa preto na základe vyššie uvedeného opýtať: 1.: je táto situácia normálna? Máte niekto s týmto skúsenosti? 2.: peniaze im skutočne neprišli. Vidím to v internetbankingu na rozdiele medzi aktuálnym a disponibilným zostatkom, ako aj medzi obratmi. Je nejako možné túto platbu ešte blokovať? - viem, že som spravil chybu a z čínskeho e-shopu už nebudem nakupovať. Hlavne elektroniku nie. Ale ocitli ste sa niekedy v takejto situácií? Mňa by zaujímalo, čo sa v takejto situácií dá, okrem čakania robiť. Ďakujem
Kľúčové slová: cina, mobil, platba, kreditna karta
4 príspevky
limki
14.7.2017 07:14 | |
+0 -0
Reagovať
1) tomtop je celkom znamy obchod, kupoval som od nich v minulosti a bez problemov
2) ak im nepridu peniaze, v lepsom pripade len objednavku zrusia, v horsom (kedze je tam casto poznamka ze sa tymto zavazujes k nakupu) mozu este pozadovat nejaku kompenzaciu
3) ak im do e-shopu zadas cislo kreditnej karty a cvv a platba neprejde, bud nemas dost prostriedkov alebo nie si skutocny vlastnik, lebo neprejde 3D overenie ci ako sa vola ten SMS kod, takze mozu mat podozrenie na pokus o zneuzitie karty a chcu si overit, ze si to naozaj ty dodanim fotiek fyzickej karty (v pripade zneuzitia casto len skopiruju udaje, ak niekto ukradne kartu, skor sa to zisti a nahlasi)
[mbank]
>>Bude každá platba na internete potvrdzovaná pomocou jednorazového SMS kódu?

Overenie platby pomocou jednorazového SMS kódu prebehne len v prípade, že obchodník používa zabezpečenie 3D Secure. Takýchto obchodníkov je v dnešnej dobe väčšina, na Slovensku sú to takmer všetci, v zahraničí je to približne polovica. Pokiaľ nie je podporované zabezpečenie 3D Secure, bude platba vykonaná bez nutnosti potvrdenia jednorazovým SMS kódom.

V niektorých prípadoch nie je overenie SMS kódom vyžadované, aj keď internetový obchodník 3D Secure podporuje. V tomto prípade nejde o chybu, ale v rámci bezpečnostných opatrení bola takáto platba vyhodnotená ako nízkoriziková a ďalšie overenie preto nie je bankou vyžadované.

>>Čo mám robiť, ak som 3D Secure kód zadal nesprávne?
Ak 3D Secure kód zadáte chybne, na potvrdzovacej obrazovke sa objaví nasledujúca hláška:

Svoj pokus môžete zopakovať, maximálne však 3-krát. Ak aj váš ďalší pokus bude chybný, dôjde k dočasnému zablokovaniu karty pre 3D Secure transakcie a to do konca daného dňa. Toto blokovanie vás neobmedzuje vo využívaní karty na ostatné transakcie (nákupy v obchodoch, výbery z bankomatov či platby na internete bez použitia technológie 3D Secure).

Takze je to vecou ochrany uzivatela proti zneuzitiu, no ak je predajca presvedceny, ze si to ty (napr. poslanim tych fotiek) tak to teoreticky vie aj obist

4) mnoho cinskych e-shopov je uplne bezpecnych, no cislo kreditky aj s menom, platnostou a CVV by som im nikdy nezveril, trochu lepsie ked mozes zakryt stredne cisla (posledne stvorcislie aj tak vsetci zvyknu volne vypisovat ako identifikator karty)
ahasver.chamachir
14.7.2017 08:13 | |
+0 -0
Reagovať
Vyrobený fejk v garáži žltými za cenu 5€, no nekúp to. Však eštebácka mafia zločincov ich lifruje magorom na Sľovensko na plné kontajnery aj oveľa drahšie pod pojmom; "vážený, urodzený, ctihodný, výhradný generálny dovozca - fejkový veľkopodnikateľ" namiesto toho, aby sedeli do jedného boľševici s ich panghartmi doživotne v kriminále.

Nežná revolúcia - ryža pre kriminálnikov eštébákov, mafiánov a ***ov komunistov, ktorí likvidovali vlastných schopných ľudí, ak by začali pred rokom 1989 podnikať.


Kupuj tovar na Sľovensku, od slušných podnikateľov, ktorých ochraňuje slušná vláda so slušným parlamentom SR s ešte slušnejšou čvargou medzi ľudovodemokratickou talármafiou zdegenerovaných, protekčných kripľov JÚDr., vykotených z milicionárskeho smena.
Haferbrei
18.7.2017 22:03 | |
+0 -0
Reagovať
Ďakujem za odpoveď, napísal som im teda prvé a posledné číslo mojej karty, všetko sa pohlo dopredu, telefón mi mol poslaný a do 4 dní by som ho mal mať doma.

ALE:
tým, že som im napísal prvé a posledné číslo karty si sami stiahli peniaze, neviem ako, ale boli im zaplatené. Problém je, že pri objednávaní som platil, peniaze sú v rezervácií a ukazuje sa mi to na aktuálnom (nie disponibilnom zostatku). Bol som informovať banku (slsp), kde mi povedali, že mám len čakať. Prosím, máte niekto s týmto skúsenosti? Toto je môj prvý nákup zo zahraničia, ale, keď vidím, aké starosti mi to robí, neviem, či sa na to nabudúce dám :)

Ďakujem
limki
19.7.2017 09:41 | |
+0 -0
Reagovať
zvycajne sa peniaze rezervuju od okamihu zadania udajov tak na den, ale potom to vyzera tak, ze zostatok na ucte je suma pred a disponibilny zostatok je ... disponibilny (dostupny) zostatok - po odratani rezervacie
platba kartou je komplikovanejsia nez bezny clovek vidi, su tam aj medzistupne
ak napriklad ide o overenie karty na paypal alebo amazon, zatazi sa karta rezervaciou na malu sumu ale predajca ju nakoniec nevyziada a po nejakom tyzdni sa vrati do pouzitelnej formy
predajcovia navyse uvadzaju v podmienkach dodania, ze napr 1-4 pracovne dni (dufam ze si objednaval z nemeckeho skladu, lebo inak si este uzijes s colnikmi a platenim dane) od momentu kedy platba prejde ("cleared") teda nemusia posielat kym im naozaj nepridu peniaze na ucet