siete a internet | Fórum

tomino593
1.3.2017 20:57
Pridať do obľúbených
Nedokážem pripojiť sieťovú jednotku
Zdravím, problém mám s tým, že sa mi nedarí pripojiť sieťovú jednotku ktorá je v NAS-e. Prikladám obrázok s danou chybovou hláškou. Bežím na Windows 7 Home Premium x64, keď som skúšal pripojiť sieťovú jednotku z iného PC v rovnakej sieti (LAN) tak to funguje bez problémov. Čo som skúšal: - vypnúť firewall - pingnúť NAS server - úspech - prihlásiť sa do webadminu NAS-u - úspech - zmeniť Network security: LAN Manager authentication level na Send LM & NTLM - use NTLMv2 session security if negotiated v Computer Configuration/Windows Settings/Security Settings/Local Policies/Security Options (gpedit.msc) - vytvoriť kľúč v registroch s názvom Smb2 v HKLM:SYSTEMCurrentControlSetServicesLanmanServerParameters a s hodnotou 0 a 1 (druhý pokus) - vytvoriť kľúč v registroch s názvom EnableDfsLoopbackTargets v HKLM:SYSTEMCurrentControlSetServicesMupParameters s hodnotou 1 No zatiaľ sa mi pripojiť sieťovú jednotku nepodarilo, budem rád za každú pomoc. :3
Kľúčové slová: mapovanie, sietovu, jednotku, pripojit
7 príspevkov
tomino593
1.3.2017 20:57 | |
+0 -0
Reagovať
Zdravím, problém mám s tým, že sa mi nedarí pripojiť sieťovú jednotku ktorá je v NAS-e.

Prikladám obrázok s danou chybovou hláškou.

Bežím na Windows 7 Home Premium x64, keď som skúšal pripojiť sieťovú jednotku z iného PC v rovnakej sieti (LAN) tak to funguje bez problémov.

Čo som skúšal:

- vypnúť firewall

- pingnúť NAS server - úspech

- prihlásiť sa do webadminu NAS-u - úspech

- zmeniť Network security: LAN Manager authentication level na Send LM & NTLM - use NTLMv2 session security if negotiated v Computer Configuration/Windows Settings/Security Settings/Local Policies/Security Options (gpedit.msc)

- vytvoriť kľúč v registroch s názvom Smb2 v HKLM:SYSTEMCurrentControlSetServicesLanmanServerParameters a s hodnotou 0 a 1 (druhý pokus)

- vytvoriť kľúč v registroch s názvom EnableDfsLoopbackTargets v HKLM:SYSTEMCurrentControlSetServicesMupParameters s hodnotou 1

No zatiaľ sa mi pripojiť sieťovú jednotku nepodarilo, budem rád za každú pomoc. :3
ivanvas
2.3.2017 07:17 | |
+0 -0
Reagovať
a čo tak naištalovať správny driver pre sieťovú kartu ?
tomino593
2.3.2017 17:10 | |
+0 -0
Reagovať
ivanas - hah? driver? ako si zistil ze nemam? na NAS sa mi islo napojit pred nedavnom, drivermi to nebude
tomino593
2.3.2017 17:12 | |
+0 -0
Reagovať
HCMIKI - ano skusal som z dalsich Windows 7 a aj z linuxu a islo to, NAS je od Synology, akoze Windows 7 nepodporuje domenu? pred nedávnom mi to fungovalo
endurodanonr
2.3.2017 18:55 | |
+0 -0
Reagovať
vyskusaj tu sietovku v spravcovi zariadeni odstranit a restartovat. potom pozri do spravcu zariadeni ci sa nainstalovala spravne
HCMIKI
3.3.2017 09:13 | |
+0 -0
Reagovať
"akoze Windows 7 nepodporuje domenu?"
Pisal som, ze HOME verzia nepodporuje a nie Windows 7 ako taky.
tomino593
3.3.2017 20:52 | |
+0 -0
Reagovať
tak skusil som tu sietovku odobrat v spravcovi zariadeni a preinstalovat ovladac.. nuz nepomohlo.. HCMIKI - ano ja ta chapem, len ti vravim ze na tomto PC som sa uz na nas napajal tak nechapem co tym myslis, ja sa napajam na IP, nie domenu