siete a internet | Fórum

tomino593
1.3.2017 20:56
Pridať do obľúbených
Nedokážem pripojiť sieťovú jednotku
Zdravím, problém mám s tým, že sa mi nedarí pripojiť sieťovú jednotku ktorá je v NAS-e. Prikladám obrázok s danou chybovou hláškou. Bežím na Windows 7 Home Premium x64, keď som skúšal pripojiť sieťovú jednotku z iného PC v rovnakej sieti (LAN) tak to funguje bez problémov. Čo som skúšal: - vypnúť firewall - pingnúť NAS server - úspech - prihlásiť sa do webadminu NAS-u - úspech - zmeniť Network security: LAN Manager authentication level na Send LM & NTLM - use NTLMv2 session security if negotiated v Computer Configuration/Windows Settings/Security Settings/Local Policies/Security Options (gpedit.msc) - vytvoriť kľúč v registroch s názvom Smb2 v HKLM:\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters a s hodnotou 0 a 1 (druhý pokus) - vytvoriť kľúč v registroch s názvom EnableDfsLoopbackTargets v HKLM:\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Mup\Parameters s hodnotou 1 No zatiaľ sa mi pripojiť sieťovú jednotku nepodarilo, budem rád za každú pomoc. :3
Kľúčové slová: mapovanie, sietovu, jednotku, pripojit
0 príspevkov
tomino593
24.11.2017 14:01 | |
+0 -0
Reagovať
Zdravím, problém mám s tým, že sa mi nedarí pripojiť sieťovú jednotku ktorá je v NAS-e.

Prikladám obrázok s danou chybovou hláškou.

Bežím na Windows 7 Home Premium x64, keď som skúšal pripojiť sieťovú jednotku z iného PC v rovnakej sieti (LAN) tak to funguje bez problémov.

Čo som skúšal:

- vypnúť firewall

- pingnúť NAS server - úspech

- prihlásiť sa do webadminu NAS-u - úspech

- zmeniť Network security: LAN Manager authentication level na Send LM & NTLM - use NTLMv2 session security if negotiated v Computer Configuration/Windows Settings/Security Settings/Local Policies/Security Options (gpedit.msc)

- vytvoriť kľúč v registroch s názvom Smb2 v HKLM:\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters a s hodnotou 0 a 1 (druhý pokus)

- vytvoriť kľúč v registroch s názvom EnableDfsLoopbackTargets v HKLM:\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Mup\Parameters s hodnotou 1


No zatiaľ sa mi pripojiť sieťovú jednotku nepodarilo, budem rád za každú pomoc. :3