ostatné IT témy | Fórum

peter381
11.11.2016 08:12
Pridať do obľúbených
Získanie MAC adresy zo VZDIALENĚHO PC
Zdravím. Mal by som otázku týkajúcu sa mojho notbuku, konkrétne jeho mac adresy. Vopred upozorňujem, že do týchto vecí príliš nevidím, takže ospravedlňujem moju neznalosť. Mám notbuk, ktorý má sieťovú kartu, ktorá ma svoju MAC adresu, Pomocou, ktorej sa jednoznačne identifikuje zariadenie. Dá sa táto adresa získať na diaľku z iného PC? Poprípade cez aký protokol? Problém vyplýva z toho, že využívam cloudové riešenie (OpenShift) a rád by som zostal v úplnej anonymite. Samozrejme využívam verejné pripojenie na internet, takže nemám stálu IP. V minulosti som už z mojho zariadenia a z DOMACEJ wifi pracoval na tomto cloude, ciže čisto hypoteticky by o mojom zariadení informácie už nemali byť anonymné, to problém. DRUHÁ otázka teda znie. AK si zakúpim novú externú sieťovú kartu, bude moj PC v sieti vyzerať ako keby nikdy nebol na spomínanom cloude? Bude mať novú MAC? Ďakujem za všetky opdovede a rady. Peter
Kľúčové slová: MAC, adresa, vzdialene PC, ziskanie, sietova karta, protokol
4 príspevky
peter381
11.11.2016 08:12 | |
+0 -0
Reagovať
Zdravím.
Mal by som otázku týkajúcu sa mojho notbuku, konkrétne jeho mac adresy. Vopred upozorňujem, že do týchto vecí príliš nevidím, takže ospravedlňujem moju neznalosť.

Mám notbuk, ktorý má sieťovú kartu, ktorá ma svoju MAC adresu, Pomocou, ktorej sa jednoznačne identifikuje zariadenie. Dá sa táto adresa získať na diaľku z iného PC? Poprípade cez aký protokol? Problém vyplýva z toho, že využívam cloudové riešenie (OpenShift) a rád by som zostal v úplnej anonymite. Samozrejme využívam verejné pripojenie na internet, takže nemám stálu IP.

V minulosti som už z mojho zariadenia a z DOMACEJ wifi pracoval na tomto cloude, ciže čisto hypoteticky by o mojom zariadení informácie už nemali byť anonymné, to problém. DRUHÁ otázka teda znie. AK si zakúpim novú externú sieťovú kartu, bude moj PC v sieti vyzerať ako keby nikdy nebol na spomínanom cloude? Bude mať novú MAC?

Ďakujem za všetky opdovede a rady.

Peter
ahasver.chamachir
11.11.2016 12:57 | |
+0 -0
Reagovať
tebe nefachčí vyhľadávač cestou gúúgla?
https://en.wikipedia.org/wiki/MAC_address

Priam zavalený Internet ohľadom adries MAC.
peter381
5.12.2016 22:08 | |
+0 -0
Reagovať
Dakujem za odpoved. S takou odpovedou som presne pocital, potreboval som si to len overit/potvrdit. Este raz vdaka
endurodanonr
6.12.2016 22:44 | |
+0 -0
Reagovať
problem je ale to ze pracujes na ich serveri. prihlasujes sa svojim kontom a so spravnym kodom si od teba cucnu co len chcu