multimédiá | Fórum

nalbandiah
27.9.2016 12:11
Pridať do obľúbených
Ako prepojiť video vrátnik, ked nie sú vhodné káble
Chcem objednať video vrátnik(zvonček). V balení je 15V adaptér a na prepojenie zvončeka(vonkajšia jednotka) a displeja(vnútorná jednotka) slúži 4žiloví tenký káblik(je v balení). Ale mne elektrikári v dome nachystali 3žilový medený kábel na prívod a další 3žilový medený kábel na prepojenie zvončeka-displeja(ktorý už je vyvedený na plote). Dá sa toto nejako zapojiť aby to fungovalo ? Ten 4žiloví pôvodný kábel na prepojenie sa skladá: zelený-Audio čierny-Zem červený-Prívod Žltý-Video ► Tak ma napadlo, nemohol by som ten čierny-Zem vynechať a zapojiť iba 3 ? A čo ten 15V adaptér ked mi zo steny trčí kábel na 220V ?
Kľúčové slová: video vratnik zvoncek kabel prepojenie privod
2 príspevky
benzo
27.9.2016 13:35 | |
+0 -0
Reagovať
Ked mas taketo otazky, nepustaj sa do toho, lebo niekoho zabijes.

Podobna otazka: Potrebujem na auto 4 kolesa, alebo staci ked namontujem 3?
ahasver.chamachir
27.9.2016 17:26 | |
+0 -0
Reagovať
Kúp si šalter uchytený na stenu 230V pre pripojenie adaptéra. Ty si snáď myslíš, že ti do zvončeka či videovrátnika pustí niekto 230V/6A podľa sily ističa v rozvodni?

Adaptér napája plošný spoj vrátnika aj kabeláž max. napätím 15V kvôli bezpečiu v prípade, ak by niekto cpal mokrý jazyk do zvončeka alebo, ak by si doma oblizoval monitor a kabeláž vrátnika.

Nulák (zem) nemôžeš vynechať lebo by sa nedal uzatvoriť obvod jednosmerného prúdu.

Zapojenie tých zopár káblov máš v návode určené aj pre tupcov z pomocnej školy s ktorým by si poradila lama, absolvent SOU kuchár-čašník-umývač riadu.