hardvér | Fórum

Bovv_eR
21.9.2017 12:51
Pridať do obľúbených
Lagg / Freezing myš
Dobrý deň, obraciam sa na vás so žiadosťou o pomoc s freezovaním myšky. Myš freezne asi na sekundu niekoľko krát za minutu avšak niekedy to nespraví pár hodín. Myš freezuje pri bežnom používaní PC napr. surfovanie na internete ale aj pri hraní PC hier. Našiel som na internete niekoľko problémov, ktoré môžu zapríčinovať toto freezovanie. Vyskúšal som: Aktualizovat drivery, preinstalovat drivery, odinstalovat realtek (vela ludí malo problem s realtekom, ktorý zapríčinoval tento problém), prehodit USB connector do iného vstupu, vyčistit myš/podložku, kontroloval som využitie pamäte ale nič neberie veľké čísla, zapojiť druhú myš. Myš začala freezovať z dňa na deň (18.9.2017 ak to pomôže), ziadny windows update sa nekonal, používam myš Logitech G203 Prodigy. Chcel by som sa vás požiadať o rady prípadné možné riešenia alebo nejake programy na merania, ktoré logy vám sem hodím. Ďakujem :)
Kľúčové slová: mouse mys freezing lagging
4 príspevky
ahasver.chamachir
21.9.2017 13:56 | |
+0 -0
Reagovať
kup si nejakú lacnú optiku myš v cene cca 3€ zn. Genius s kolečkom, aj na PS2 s redukciou alebo hyper-super modernú na port USB.

(Genius DX-110)

https://genius.heureka.sk/mysi/?o=4

Nemá chybu, ako víno, ide ako raketa, desiatky ba stovky rokov bez mrznutia. Pravda, ak nemáš pošahaný OS alebo Bios. V tom prípade beznádejné s každou myšou.
kecalek50
21.9.2017 17:13 | |
+0 -0
Reagovať
Ako čítam problém, nestačím sa čudovať.
Odinštalovať Realtek - *500* , Ja sa len čudujem, že mu vôbec PC ide.
Realtek má v portfóliu mnoho software pre svoje zariadenia (audio, radiče, ethernet,.....), ale pokiaľ sa požíva výrobok Logitech - tak pochybujem, aby Realtek zasahoval do software od Logitechu.

To prerušovanie - k tej myši je dodávaný jej vlastný software a ovládače - ja by som videl príčinu práve v tej myši a SW pre hračičkanie sa s RGB svetielkami - práve ten SW môže spôsobovať zamŕzanie (mimochodom - sme na slovenskej stránke, takže freezing je o***nie sa po iných a nepatrí pomenuvávať veci cudzojazyčne) vysielaním signálov do myši a zaťažovaním USB radiča požiadavkami na prenos.

Ako vyššie bolo spomínané, myš pre surfovanie stačí za 3-5€, pre hranie stačí trochu sofistikovanejšia za max. 8€ (mám takú Trust - 6tl. + koliesko ;) ) a funguje na 100%.

Pokiaľ nie si profesionálny hráč - tak vyhodiť za to 30 a viac € *500* je úplná volovina.
Bovv_eR
21.9.2017 22:16 | |
+0 -0
Reagovať
Nič v zlom ale pýtal som sa vás na nejaký návod ako to odstrániť, prípadne nápady na odstránenie... nie kupovať lacnú myš za 8 eur z tesca... Realtek to bolo High definition audio.. nebudem to vysvetlovať, kedže to bolo na inej stránke komplet cele popísané čo zapríčinovalo tento problem a bol to presne realtek... Ďalej som písal, že som zapojil aj inú myš a stále problém nezmizol, takže nechcem byt drzí alebo nevďačný ale napísali ste mi presne to, čo som už spomenul, že som vyskúšal... Cudzojazyčné označenie problému ten problem vystihne lepšie než Slovenský jazyk... každopádne sme na slovensku a to aj vidno na užívateľoch .. ďakujem aspon za snahu, problem som už vyriešil na zahraničnej stránke
kecalek50
22.9.2017 14:06 | |
+0 -0
Reagovať
Tak teda: s tým Realtek High Definition Audio si totálne vedľa. Je to totiž software a ovládače pre ZVUKOVÚ kartu a zvuk do HDMI!!!!!! NEMÁ nič spoločné s myšou!!!!
Naopak - práve myš a jej software pre nastavovanie tých svetielok je problémom! Pretože okrem toho že OS musí prijímať signály polohovacieho zariadenia (myš) cez zbernicu USB, musí pomocou toho SW (programu) ešte posielať do myši signály pre nastavovanie farby. Po tej istej zbernici USB. Takže OS okrem toho v rovnakom čase príjíma signály a súčasne odosiela signály - a to potrebuje od seba oddeliť - volá sa to IRQ (Interrupt ReQuest - požiadavka prerušenia). Aj keď si zapojil inú myš, ten SW tam stále už bol nainštalovaný. Skús korektne odobrať nielen myš, ale aj ten sprievodný program na ovládanie svetielok, reštartuj PC a zasuň obyčajnú USB myš - a uvidíš, že odrazu sa neseká. Pretože cez USB budú prijímané jedine signály od myši.