hardvér | Fórum

Filip
1.8.2011 15:31
Pridať do obľúbených
TV tuner - v monitore či externý
Otázka: čo je lepšie? - kúpiť nový monitor, obyčajný, a dokúpiť TV tuner do PC, alebo monitor aj s TV tunerom vstavaným?
11 príspevkov
Peter1
1.8.2011 16:57 | |
+0 -0
Reagovať
Radšej monitor so zabudovaným tunerom (DVB-T)
HCMIKI
1.8.2011 18:08 | |
+0 -0
Reagovať
Otazka je skor co vyuzijes ? Su to uplne rozdielne veci. Tuner v LCD znamena ze TV mozes pozerat aj bez zapnuteho PC . Tuner do PC znamena ze mozes sledovat iba pri zapnutom pc a mozes aj nahravat do PC. Tuner do pc ma viac moznosti a v pripade ze kupis USB mozes ho aj prenasat. Tuner v LCD je uz zlozitejsie zapojit k PC a nahravat . Neviem co preferujes a co cakas od tunera. Tak isto nevieme ci chces analog, digital alebo satelit.
Filip
1.8.2011 18:43 | |
+0 -0
Reagovať
Nahrávať nie, to nepotrebujem, len pozerať TV a mať monitor v jednom. Asi to bude predsa vhodnejšie, mať monitor s tunerom - nemusím mať zapnutý PC. A, máme doma káblovku, čiže DVB-T by mohol stačiť...
HCMIKI
1.8.2011 19:47 | |
+0 -0
Reagovať
tak potom nie je co riesit . Monitor s tunerom .
Filip
1.8.2011 20:03 | |
+0 -0
Reagovať
Dík. A DVB-T tuner by stačiť mal, nie? Známy má starší typ (LG Flatron M1921A) a kábel chytá v pohode...
Peťo
1.8.2011 22:57 | |
+0 -0
Reagovať
Keď chceš pozerať káblovku, tak práve DVB-T nepotrebuješ. Prípadne má káblovka v DVB-T len pár programov, ale napríklad UPC ich už zrušila. Na analógovú káblovku potrebuješ analógový tuner a na digitálnu potrebuješ DVB-C tuner, čo monitory s TV asi nemajú, prípadne to potrebuješ aj s CI slotom na dekódovaciu kartu a to monitory s tunerom nemajú asi vôbec. Tak daj pozor, čo kúpiš. Tvoj známy chytá analógový signál, to by nemal byť problém, ak aj ty chceš chytať iba analóg.
---
2.8.2011 08:30 | |
+0 -0
Reagovať
Ono s tym DVB-T/C nemusi byt pravda, my v bytovke tiez mame "kablovku" a funguje v DVB-T. Takze treba len presne zistit co je tam pustene, bo ak je tam DVB-C tak bude pruser.
Tomas
27.8.2011 08:00 | |
+0 -0
Reagovať
Zdravim. Mam V LCD DVB-T aj DVB-C . Mam doma kablovku a uz pol roka vysiela aj digitalne ..no ked dam vyhladavat programy najde len analogove. Kde moze byt chyba? neporebujem set top box? alebo nejaky iny kabel..Mam napojeny klasicky koaxialny kabel s klasickymi koncovkami ,ako do TV. Ďakujem pekne
.........
27.8.2011 09:11 | |
+0 -0
Reagovať
narychlo som nasiel nieco taketo: http://www.alza.sk/25-lg-m2550d-pz-d237472.htm
.........
27.8.2011 09:11 | |
+0 -0
Reagovať
ja osobne by som si kupil monitor a tv zvlast, nakolko na sledovanie TV je vhodnejsia aj vacsia uhlopriecka ako k PC ..