Ostatný hardware | Fórum

vladimir2344
6.4.2017 22:49
Pridať do obľúbených
Ako zlepšiť otváranie šachty DVD rekordéra?
Môj DVD rekordér Philips DVDR3576H po troch rokoch nepoužívania prestal otvárať DVD šachtu. Po čiastočnom rozobraní mechaniky a následnom zložení začal sa držiak DVD vysúvať, ale iba vtedy, keď je v nom DVD disk. Inak otvorí iba po zatlačení na jeho horný kryt nad stredom DVD. Čo urobiť, aby sa DVD šachta otvárala aj keď v nej nie je CD alebo DVD?
Kľúčové slová: sachta DVD
6 príspevkov
vladimir2344
8.4.2017 21:15 | |
+0 -0
Reagovať
Asi musím vymeniť gumičku. Ale kde ju vziať?
kecalek50
9.4.2017 00:07 | |
+0 -0
Reagovať
Nal som podobný DVD rekordér - príznaky rovnaké - už je v elektroodpade.
Žiaľ - séria DVD rekordérov s HDD od Philips bola nepodarená. Používali sa DVD mechaniky s krátkou žívotnosťou a taktiež i konštrukcia nie je práve najvhodnejšia. Na čelnej strane nie je dokonca ani "servisný" otvor pre núdzové otvorenie šachty.
Vysúvanie je totiž riešené prevodom cez profilov gumičku (nie ako býva zvykom - ozubeným prevodom na vozíku).
Riešenie, aby sa otvárala šachta bez vloženého DVD je - paradoxne - vložením niečoho iného (môj prípad a postup). Balenia DVD médií mali na vrchu priesvitný krycí kotúč veľkosti DVD - a tak miesto DVD sa tam vloží tento kus umelej hmoty. Celková príčina je v sile magnetického prítlaku unášača DVD, ktorý táto gumička nedokáže prekonať.

A len tak na okraj - dávam tvojmu DVD ešte rok života.... mne po štyroch rokoch prestal fungovať - po zapnutí neustále prechádzal do Stand-by, nový firmware sa preto ani nedal aktualizovať.
ahasver.chamachir
9.4.2017 09:24 | |
+0 -0
Reagovať
Zmeraj šublerou priemer a prierez spuchrenej gumičky. Počítaj, že pôvodná guma je vyťahaná, nejaký milimeter radšej odpočítaj.

Oslov mailom viacero značkových servisov, ktoré opravujú kazaťáky a video. Ak im dáš presné rozmery, nákres prierezu, ochotne ti pošlú na dobierku prevodové gumičky. Alebo, ideálne bude, prísť osobne s originál gumou do servisu. Ja tiež disponujem s celými sadami gumičiek.

Niekedy dočasne pomohlo vyvarenie gumičky vo vriacej vode. Guma sa stiahla. Robilo sa to z čias boľševika, keď sa predávali pod rukou zodraté "magíče" či gramce s kolísavými obrátkami lebo súčasná vládnuca boľševická lúza ***ov a kriminálnikov, (ktorých zdegenerovaná, vypatlaná lúza hnoja oprávnených voličov neskonale miluje) nedokázala zásobiť trh náhradnými dielmi vecí z Tuzexu.
vladimir2344
9.4.2017 11:24 | |
+0 -0
Reagovať
Ahasver - chcel by som od teba kúpiť gumičku, ak takú budeš mať, čo potrebujem. Kde bývaš? Neviem však, či sa mi podarí pôvodnú ľahko vybrať.
ahasver.chamachir
9.4.2017 12:22 | |
+0 -0
Reagovať
Gumičiek sú stovky, od prierezu plochých, trojuholníkových, štvorcových, okrúhlych rôznych priemerov. Merajú sa vybraté a voľne položené na podložke. Ideálne nasadiť gumu na dva ostrejšie predmety a zmerať vzdialenosť oboch koncov pri minimálnom roztiahnutí. To sú ale iba gumy nasadené na hriadeľoch alebo natiahnuté v remeniciach. Potom sú spojkové gumy s priamym náhonom apod. Navštív značkový servis, tam ti poradia, ale vyber gumu, je to niekedy pôrod vyštrachať sa medzi prevodmi a segerovkami ak nemáš hodinársky vercajk.
vladimir2344
9.4.2017 23:48 | |
+0 -0
Reagovať
Kecalek50 - je možné vybrať gumičku z DVDR Philips po odobratí vrchného krytu šachty DVD? Alebo musím celú jednotku rozobrať?