Orange, O2, Swan, Telekom (T-Mobile) a ďalší na Slovensku | Fórum

Lucinka577
12.7.2017 17:23
Pridať do obľúbených
Orange - Náhrada vypožičaného telefónu
Dobrý deň. Pred časom som dala mobil na reklamáciu v orange. Na čas reklamácie mi zapožičali náhradný telefón Huawei P8, ktorý mi však asi o 3 dni ukradli. Krádež sa cez políciu neriešila, nakoľko nemám dobré skúsenosti s nimi. Keď som prišla do predajne orange nahlásiť čo sa stalo, predajca mi dal na výber buď zaplatiť okolo 180 eur alebo priniesť rovnaký alebo podobný typ telefónu a vraj môže byť aj používaný, nie nový. Zohnala som verziu P8 lite, s tým, že veď to je podobný telefón. V Orange ho však nevzali, lebo už zrazu chceli iba rovnaký typ telefónu alebo zaplatiť na mieste 280 eur. To sa mi ako náhrada za obitý telefón, čo mi zapožičali zdalo veľa, tak som hľadala náhradný. Keď som konečne našla, kúpila a priniesla do Orange, tak ho zasa nevzali, lebo už zrazu musí byť aj rovnakej farby, pritom o farbe predtým ani raz nepadla reč. V doložke k zmluve o zapožičaní sa spomína iba Huawei P8, o farbe ani zmienka, preto sa chcem opýtať, ako mám ďalej postupovať alebo čo ďalej robiť, lebo naozaj už neviem ako ďalej a toto si myslím nie je úplne v poriadku aby takto zametali s ľuďmi. Za rady alebo dáke info ďakujem.
Kľúčové slová: orange, mobil, nahrada
3 príspevky
alter01
13.7.2017 07:13 | |
+0 -0
Reagovať
Predpokladám , že máš podobné zlé skúsenosti aj s poisťovňou a nie si poistená. Lebo iba poistka to môže vyriešiť. policajti ho dajú do hladania a keď náhodou narazia na nejakého zlodeja , tak máš šťastie . Ale iba pre teba hľadať nebudú.
Naozaj si myslíš , že čierny a biely Huawei P8 je to isté ? Ty si bordelárka a oni sú preto zlí ?
ahasver.chamachir
13.7.2017 07:56 | |
+0 -0
Reagovať
Máš v zmluve o pôžičke presné dáta a farbu prístroja? Ak áno, máš smolu, ak si grambľavá. Musíš sa poistiť proti krádežiam a stratám lebo jedine tu existuje schodná cesta.
feroh
2.7.2018 16:19 | |
+0 -0
Reagovať
Sám mám podobnú skúsenosť, avšak s rozbitým zariadením od UPC. Bohužiaľ, v týchto sporoch my spotrebitelia ťaháme za kratší koniec, firmy si s nami robi čo chcú. Alebo skús použiť sťažovateľa https://stazovatel.sk - keď bude komunikácia zaznamenaná, tak je menej pravdepodobné, že s tebou budú takto zametať.