O tomto fóre a Živé.sk | Fórum

miklik61
9.4.2014 07:13
Pridať do obľúbených
Nový web a fórum - pripomienky
Dobrý deň, mám nejaké pripomienky po zmene dizajnu - vo fóre chýbajú témy, ktoré boli v starom fóre pripnuté navrchu. Napríklad v rubrike Pripojenie na internet - viď priložený obrázok. Väčšinou sú to témy, v ktorých sa najviac diskutovalo, takže je to veľká škoda. Používanie prihlasovania len cez azet konto nepovažujem za najšťastnejšie riešenie. Napríklad sa mi nepodarilo zaregistrovať sa pod starým nickom, ktorý som používal na zive.sk a aj na stránke mobilmania.azet.sk - teraz sa s nim prihlasit neda ani tu ani na azet.sk a pri registracii na azet mi pise, ze je meno uz pouzite :( Na nový dizajn si určite zvyknem, ani nenadchne, ani nepobúri :)
Kľúčové slová: web, forum, zive.sk
48 príspevkov
bugmenot2
10.4.2014 10:06 | |
+0 -0
Reagovať
Tiež sa v súčasnom stave rozlúčim; diskusia pod článkami je odsúdená po skokovom skone na rovnaké hlivenie, ako napr. tá na hnonline po uzamknutí ich volného diskutovania pred pár rokmi. Poradňa +/- podobne.
Jediné, čo by mali a mohli zachrániť, je aspoň forum.zive.sk
Však to nie je normálne, ani slušné, že ho bez výstrahy švihom biča "v noci ostrých eraserov" celé zrušili, po dlhých rokoch diskutovania, s ustálenými registrovanými identitami (prezývkami).
A čo je už len taká nadstavba, že ani do toho už zmršeného fóra sa nikto nedostane, lebo je k nedohladaniu (spomínaný obsiahly "Orange Fibertv/Fibernet.."), ak by si chcel nájsť radu aspoň v tých starých tisícoch príspevkov.

Nové prezývky si nikto cez azet zakladať nebude, a jedna z X príčin je tá, že ludia sú z tejto agresívnej "zmeny" (komplet zrušenia identít zive, "layoutu" a príspevkov, dožraní a tak letargickí k akýmkolvek ďalším donúteným paberkovacím aktivitám (nútená registrácia cez azet), a ak by sa aj našla menšina, čo si cez ich špiclovský systém ide v ňom zakladať nové konto, tak na 99% nenájde svoj pôvodný "nickname" volný.
Snáď nie je taký problém zachovať pôvodné fórum v takejto forme http://forum.zive.cz/ - inak vám skromne prorokujem rovnaký pád, aký zažilo už viacero nepodarených, nedorobených a neavizovaných zmien (napríklad aj jeden populárny matador, ktorý začínal v časoch azetu, či ešte chvílu pred ním, na také necitlivé premeny hneď po nich padol - forum.sk).
ZiveSk malo ostať zive, s poradňou, fórom v jeho vlastnom systéme len s prípadnou kozmetickou a avizovanou zmenou; keď to dokázali bezbolestne v ČR, ani tu neboli nutné tieto samozničujúce, návštevníkmi nevyžiadané reformy.
Dovidenia už len pri občasnom pasívnom kliknutí na nejaký článok, OVP (RIP) forum.zive.sk *500*
chupacabras31415
10.4.2014 12:43 | |
+0 -0
Reagovať
Dlhé roky som paralelne využíval zive.sk aj zive.cz
Teraz ste ma ale donútili so zive.sk skončiť.

Dlhé roky sa tu chyby na webe neriešili, každým rokom zive.sk za zive.cz zaostával viac a viac. No a teraz ste to tým azetom zabili definitívne. Navyše mi to prihlasovanie v Opere 12 nefunguje, takže na to, aby som tento rozlúčkový príspevok napísal, musel som ísť do iného browseru. To je ďaľším dôvodom na koniec. Radšej vymením server, ako by som mal vymeniť svoj browser.

Zbohom.
HCMIKI
10.4.2014 13:13 | |
+1 -0
Reagovať
Mam z toho zmiesane pocity.
Chodil som sem rad, ale ak to ma byt spojene s azetom a teda som prihlaseny aj na pokec, tak to zrejme prehodnotim doterajsie prispievanie sem :(

Tusim po viac ako 6 rokoch sa preorientujem na zahranicne fora.

Aj status urovne uzivatela zmyzol >:(
oneilque
10.4.2014 19:37 | |
+0 -0
Reagovať
Je teda na tomto fore mozne najst temy o Fiber TV a Magio Internet / TV ?
miklik61
11.4.2014 08:53 | |
+0 -0
Reagovať
Pripnute temy z minuleho fora sa daju dohladat, ako som zistil, ale podarilo sa mi to cez google, tu som cez vyhladavanie nemal stastie. Najlepsie je vediet nazov temy a potom to google najde.

Telekom - http://www.zive.sk/forum/pripojenie-k-internetu/112088/telekom-internet-a-tv-magio-magio-t­v-optik-vsetko-sem/
Orange Fiber - http://www.zive.sk/forum/pripojenie-k-internetu/113005/orange-fiber-tv-fibernet-vsetko-sem­/
UPC - http://www.zive.sk/forum/pripojenie-k-internetu/114716/upc-fiber-power-upc-digital-vsetko-­sem/
Slovanet - http://www.zive.sk/forum/pripojenie-k-internetu/115055/slovanet-internet-televizia-vsetko-­sem/
miklik61
11.4.2014 09:08 | |
+0 -0
Reagovať
Chyby fórum - nefunguje editácia prvého príspevku témy pri jej založení - tak isto pri ňom nefungujú entre - nové riadky, takže text sa vôbec nedá naformátovať.

Určite tu chýba možnosť odpovedať na príspevok buď s citáciou, alebo aspoň s označením, na ktorý príspevok sa reaguje (odkaz, číslo...)

Edit: tak zmena prvého príspevku sa prejavila asi po 5 minútach, takže to ide. Ale tie nové riadky nefungujú.

Edit2: Vo fóre chýba možnosť skočiť zo zoznamu tém alebo z vyhľadávania priamo na posledný príspevok (alebo ešte lepšie na prvý neprečítaný). Oba odkazy pod témou - aj Autor: aj Posledný príspevok: vedú na profil prispievateľa, čo je úplná zbytočnosť, aspoň odkaz Posledný príspevok: by mal odkazovať na koniec témy.
bugmenot2
16.4.2014 12:11 | |
+0 -0
Reagovať
Ako dlhoročný návštevník, si dovolím napísať pripomienky na základe týždňového navštevovania týchto stránok v ich novom "layoute".

- V diskusnom fóre nefunguje vyhladávanie celkovo, je pomiešané pôvodné fórum + poradňa, výsledky sú žalosté, aj typicky nulové (stále ste nedokázali napraviť)
- Navyše už neexistuje separátne vyhladávanie v téme fóra (akoby tej vyhladávacej mizérie nestačilo)
- Sú zrušené kontá zive s pôvodnými aliasmi a prihlasovacími heslami = dlhoročné ustálené identity (poriadne nerozumieť ani tomuto http://www.zive.sk/prepojenie-uctov ktorý alias má byť zachovaný? Nebude sa vyžadovať zverejnenie mobilného telefónu do nadmerne zvedavého azet/pokec "systému" pri registrácii? Bude stačiť preklopenie s pôvodným heslom? Môj pôvodný 100-ročný nick zive je totiž na azete niekým obsadený)
- Pôvodne vložené obrázky a náhlady v príspevkoch sú v novom preklopenom fóre tiež zrušené, ako som predpokladal; na linky miesto obrázkov, jednotlivo nikto klikať nebude (toto som si overil len vďaka priamym linkom od miklik61 - ide o nedohladatelné pôvodné fóra)
- Zrušené rôzne možnosti písania a úpravy príspevku (písmo, štýl, farba, odrážky, citácia časti predošlých príspevkov,...).
- Neprehladné fórum (!!!) [donedávna presne takéto aj v .sk verzii: http://forum.zive.cz/ , versus terajšie http://www.zive.sk/forum/ ], neprehladná poradňa, treba stále niekam preklikávať, prehladávať; často "sa" nič z pôvodných tém nenájde, a ak sa zázrakom nájde, tak v mizernom dizajne (ergo výslednej kvalite)
- Radenie príspevkov v http://www.zive.sk/forum/ je na základe neznámej bulharskej dátumovej konštanty, zvláštneho algoritmu (nedodržuje sa presný sled od najstarších po najnovšie)

- Základné stránky zive.sk sú velmi neprehladné; nejde pritom o otázku zvyku, príčiny:
- kvôli pomiešaniu s témami mobilmanie v bleskovkách, bez rozlíšenia (napr. farbou)
- zmizli mená autorov článkov
- zmizli počty príspevkov v diskusiách (na diskutovanú tému človek obvykne zo zvedavosti klikol aj keď by ho na prvý pohlad nezaujala; teraz už nebude nikto rozklikávať každý nezaujímavý článok, aby "našiel" skrytú velkú diskusiu)
- zmizli (= zrušili ste) tagy, štítky z článkov, toto je užívatelský megalapsus
- v pôvodnej verzii bolo bez preklikávania vidno 14 posledne živých tém (7 fórum + 7 poradňa), teraz iba 5 (ani to nevedno, ktorá je akože z poradne a ktorá akože z fóra)

Zvážte aj alternatívne možnosti prispievania do reakcií článkov, do fóra/ poradne (cez Disqus, jednorazový alias + captcha, pôvodné aliasy zive ...)

Je to dizajnová a neprehladná hrôza, aspoň 100 sedemmílových krokov nazad, aj keď to na prvý pohlad vyzerá neškodne a zdanlivo podobne, ako pôvodná verzia.
Zachovajte prosím pôvodný štýl fóra, pretože patlaním tohoto, sa stále zďaleka nedostanete na možnosti pôvodného; možnosti ktoré boli pred 10 rokmi, a teraz zrazu zmizli. Toto je akože "modernizácia", "pokrok"?
Len preto, že zive.sk už nie je samostatné zive, ale medzičasom si ho pritiahol pod svoje krídla azet, s viditelne spiatočníckym stránkovým dizajnom, ktorý nedisponuje základnou intuitívnou prehladnosťou, základnými možnosťami, funkčné základným a ani rozšíreným vyhladávaním, atď atp, musíme pretrpieť tento vnútený azet-style..
Dotiahnite si svoje stránky zive.sk aspoň na pôvodnú úroveň - ktorá to je, poposujem vyššie. Je to aj -a hlavne- vo vašom záujme (prehladné stránky = navštevované a čítané stránky, články, témy).

Bol by som rád nejakému redakčnému vyjadreniu k uvedeným postrehom, a ešte radšej, ak by ste sa priblížili doterajšej funkčnosti, možnostiam a prehladnosti (veď na tom nebolo "nič ťažké", keď ste to tu dokázali mať 5-10 rokov dozadu - teraz ste sa vo vymenovaných parametroch prepadli o 2 kategórie nižšie; Klady nevidím žiadne, nevyžiadaných a zbytočných nedostatkov, naopak plno).
bugmenot2
16.4.2014 12:19 | |
+0 -0
Reagovať
P.S. - A ako vyzerá aj takýto dlhší príspevok, jeden neprehladný maglajz, napriek tomu že som ho pekne tematicky porozdeloval do odsekov, s riadkovými medzerami... ale nie, po odoslaní musí byť na seba natlačený; takéto "neupravené" texty sú velmi nepopulárne vôbec načať čítať.
Bravo zive-azet-systém...
----------------------------------------------------------------------
Ešte som sa ho pokúsil upraviť, stále to tu vďačne blbne
"You don't have permission to access /forum/edituj-prispevok/3670462/ on this server."
----------------------------------------------------------------------
A keď som sa vrátil o stránku nazad, tak systém si už nepamätal, čo som do príspevku vpísal naposledy (ďalšia zmena k horšiemu, oproti starému zive.sk) *500* *503*
Filip_Hanker
17.4.2014 11:38 | |
+0 -0
Reagovať
niekoľko chybičiek sme predošlé dni opravili. Napríklad radenie príspevkov.

Nové podnety si interne prejdeme a budeme riešiť od budúceho týždňa. Ďakujeme všetkým čitateľom za postrehy. Niekedy nesúhlasíme, ale vždy výhrady a podnety zvážime.
fiva
17.4.2014 12:05 | |
+0 -0
Reagovať
:D