Microsoft Office a ďalšie kancelárske programy | Fórum

erika.nemeth
7.9.2017 10:45
Pridať do obľúbených
Word 2016 - karty a nástroje
Dobrý deň, prosím o radu ohľadne nasledovného problému: Medzi Kartami (Domov, Vložiť, Návrh atď...) sa mi nezobrazuje karta s názvom Doplnky, kde sú ďalšie 3 nástroje (tieň polí, pridať nový list a spustiť kontrolu). V prispôsobení pása s nástrojmi mám názov karty "Doplnky" začiarknutý a neviem, prečo sa mi napriek tomu nezobrazuje na lište s ostatnými kartami. Potrebujem vrámci tabuľky pridať nový list (ide o tlačivo pre zmeny s.r.o. na Obchodný register - je to súbor s obmedzenými úpravami) a nikde neviem nastaviť, aby sa to stále zobrazovalo (v jednom dokumente to je a v druhom už nie). Prosím poraďte niekto. Ďakujem. Erika
Kľúčové slová: word 2016
5 príspevkov
ahasver.chamachir
7.9.2017 11:43 | |
+0 -0
Reagovať
Lebo predvolaná karta Doplnky je prázdna. (resp. má tri podzložky dané výrobcom do ktorých sa nedá pridávať).

Musíš si vytvoriť vlastnú kartu, ozn. napr tiež "Doplnky" do ktorej po zakliknutí fajky nacpeš z ľavého stĺpca svoje veci. Potom sa hore v lište objaví nápis s Doplnkami. Názvu sa medze nekladú, napr. ozn. aj ako "Šmolkovia"
-----
Daj sem screen z monitora, nech netápem, ale vidím, o čo sa snažíš konkrétne. Zrejme o úpravu hornej lišty okna MS Word.
erika.nemeth
7.9.2017 12:08 | |
+0 -0
Reagovať
Potrebujem mať vo všetkých súboroch túto kartu "Doplnky" s týmito podpoložkami (alebo aspoň aby tam bolo "pridať nový list"), ktoré som tam ja nepridávala, ale sú zrejme nastavené autorom aj s obmedzeniami v dokumente. Vďaka. E.
ahasver.chamachir
7.9.2017 12:49 | |
+0 -0
Reagovať
Však uško "Doplnky" tvorí samotné okno hornej lišty MS Word, ako uvádzam správne aj s návodom. Tu sa nejedná o samotný dokument.

Zrejme musíš spraviť tieto úpravy vo Word, ako Správca. To ale netuším, ja som v OS prihlásený iba ako Správca (administrators) bez obmedzení účtu.

Si to nastav v hornej lište takto;
Súbor - Možnosti - Prispôsobiť pás s nástrojmi.

Nová karta - pomenuj ju podľa svojho vkusu a nacpi si do nej, čo uznáš za vhodné.

Máš tam v pravom okne možnosti, do ktorých môžeš vkladať svoje nové ušká určené pre hornú lištu okna Word s podriadenými príkazmi po rozkliknutí uška "Doplnky".
erika.nemeth
7.9.2017 13:32 | |
+0 -0
Reagovať
prihlásiť sa ako správca nemôžem, som len užívateľ a konkrétne tento dokument, ktorý som nascreenovala, som tiež nevytvárala ja, ale samotný Obchodný register. Je to len tlačivo, ktoré má obmedzené úpravy a ja si nemôžem pomôcť s tým, že v jednom dokumente je pridaná tá jedna príslušná karta a v druhom nie :(
Ak má s vyplňovaním týchto tlačív niekto konkrétne skúsenosti, prosím sem s nimi.
Ďakujem.
E.
erika.nemeth
7.9.2017 13:39 | |
+0 -0
Reagovať
keď som klikla na príkaz "pridať nový list", zobrazila sa hláška...