Microsoft Office a ďalšie kancelárske programy | Fórum

baggio
8.11.2016 06:31
Pridať do obľúbených
Použitie viacerých jazykov v jednom súbore
Zdravím, vedel by mi niekto poradiť? Pracujem so súborom, ktorý som si vytvoril v exceli a predkladám ho ako môjmu šéfovi, tak ho posielam ako prehľad aj klientovi. Nakoľko sa mi nechce prepisovať alebo zbytočne mať dva súbory, chcel by som sa spýtať, či niekto vie poradiť, ako nastaviť prepínanie jazyka. Či je to vôbec možné? Súbor by teda obsahoval jednu tabuľku, ale podľa toho, kto to číta, zvolil by si jazyk. Ďakujem :3
Kľúčové slová: viac jazykov, prepinanie jazyka, excel
4 príspevky
ahasver.chamachir
8.11.2016 07:57 | |
+0 -0
Reagovať
Klient si zvolí v svojom OS dole v spodnej lište konkrétny jazyk (ak ich má nainštalované v systéme) alebo sa dá zvoliť jazyk priamo v hornej lište MS Excel. (Nech si vytiahne do toolbar Excel ikonu s jazykmi). Viac jazykov súčasne sa nedá aplikovať.

Sú to absolútne základy určené pre žiakov z pomocnej školy, nie pre klientov pracujúcich na PC mašinách s tabuľkovým kalkulátorom zn. Excel.

Síce, ak sú to VŠ protekční nakvasenci vzídení z dutého, milicionárskeho semena v boľševickej, mafiánskej škole typu univerzitéta ta hin v Sládkovičove, tj. ošperkovaní pangharti písmenkami "erráta in objecto" pred menami, niet sa čomu čudiť. Samý "vedec" naokolo, kam oko dovidí, ucho dopočuje...
Ezeichel
8.11.2016 08:14 | |
+0 -0
Reagovať
:) :) :)
baggio
8.11.2016 09:08 | |
+0 -0
Reagovať
Ahasver.chamachir:
Ako vidieť, si len nafúkaný ***, ktorý na tomto fóre nemá čo hľadať, alebo si tu mastí svoje opustené intelektuálske ego.
Vysokú školu ani nemám, to je jedna vec, takže nepotreboval som si kupovať tituly v Sládkovičove a snažím sa sám učiť veci, ktoré mi môžu v budúcnosti pomôcť.

To, že operačný systém dokáže fungovať len s jedným aktuálnym jazykom je nad slnko jasné. Ja však potrebujem, aby sa mi text v exceli zmenil podľa vybratého jazyka, z možností, ktoré ponúka nie operačný systém, ale lišta možností v excelovskej bunke (áno napísal som to amatérsky, lebo som amatér).

A svoje invektívy si nasmeruj na svojich reálnych kamarátov, ak teda nejakých máš.
CTRL-ALT-DEL1
8.11.2016 10:24 | |
+0 -0
Reagovať
Čo je to za súbor? Je to obyčajná Excell tabuľka alebo niečo vytvorené vo Visual Basicu? Ak je to len obyčajná tabuľka, tak tam žiadnu takú možnosť nemáš. Jedine ju vytvoriť dvojjazyčne, čiže do každej bunky napr. slov./angl.