Android | Fórum

Dabada
26.7.2016 15:27
Pridať do obľúbených
Samovoľné zapínanie aplikácii na pozadí v android smartfóne - najmä po zapnutí WiFi
Dobrý deň prajem. Používam telefón Samsung Galaxy S3 mini, operačný systém Android 4.1.2. Trápi má problém v súvislosti s tým, že je miestami spomalený, lebo sa zapína strašne veľa aplikácií (no nie je ich tak strašne veľa, ale stačí že sa zapnú nejaké zbytočné 3-4 aplikácie). Aby som trochu uvoľnil pamäť, tak buď stlačím stredné tlačidlo a zvolím "vymazať pamäť RAM". Toto je však len niekoľko sekundové riešenie, keďže tie aplikácie sa zapnú znova. Využívam ešte možnosť "zrýchlenia" telefónu pomocou uvoľnenia pamäte cez Clean Master, resp. Clean Master Lite, no i to je dočasné riešenie problému, lebo tie aplikácie sa zapnú znovu. Najviac pomáha len to, ak pôjdem do správcu aplikácií, zvolím si prebiehajúce procesy a tam si zvolím aplikácie, ktoré chcem vypnúť, a teda niekoľko krát ťukám na tlačidlo zastaviť pri procese danej aplikácie. To je jediné riešenie, kedy fakt "zrýchlym" telefón od momentálne zbytočných aplikácií na pozadí. Avšak problém nastáva, že akonáhle zapnem WiFi, spustí sa Skype, Shazam, Google Play. Užitočné aplikácie, ale na druhej strane nepotrebujem ich mať spustené každú sekundu. To ako by som mal na PC s RAM 512 MB spustený v jednom momente Mozillu, Firefox, Operu, Safari, IE, Chrome, Windows Media Player, VLC Player, Skype, Microsoft Word, Microsoft Excel, Total Commander... a pritom akurát len si kreslil v skicári. Vie niekto o nejakom spôsobe, aby sa aplikácie zapínali len vtedy, kedy to ja chcem a nie hocikedy kedy ich ani nepotrebujem? Ďakujem za rady a prajem pekný zvyšok dňa.
Kľúčové slová: smartphone, android
0 príspevkov
Dabada
24.11.2017 14:03 | |
+0 -0
Reagovať
Dobrý deň prajem. Používam telefón Samsung Galaxy S3 mini, operačný systém Android 4.1.2.

Trápi má problém v súvislosti s tým, že je miestami spomalený, lebo sa zapína strašne veľa aplikácií (no nie je ich tak strašne veľa, ale stačí že sa zapnú nejaké zbytočné 3-4 aplikácie). Aby som trochu uvoľnil pamäť, tak buď stlačím stredné tlačidlo a zvolím "vymazať pamäť RAM". Toto je však len niekoľko sekundové riešenie, keďže tie aplikácie sa zapnú znova. Využívam ešte možnosť "zrýchlenia" telefónu pomocou uvoľnenia pamäte cez Clean Master, resp. Clean Master Lite, no i to je dočasné riešenie problému, lebo tie aplikácie sa zapnú znovu. Najviac pomáha len to, ak pôjdem do správcu aplikácií, zvolím si prebiehajúce procesy a tam si zvolím aplikácie, ktoré chcem vypnúť, a teda niekoľko krát ťukám na tlačidlo zastaviť pri procese danej aplikácie. To je jediné riešenie, kedy fakt "zrýchlym" telefón od momentálne zbytočných aplikácií na pozadí.

Avšak problém nastáva, že akonáhle zapnem WiFi, spustí sa Skype, Shazam, Google Play. Užitočné aplikácie, ale na druhej strane nepotrebujem ich mať spustené každú sekundu. To ako by som mal na PC s RAM 512 MB spustený v jednom momente Mozillu, Firefox, Operu, Safari, IE, Chrome, Windows Media Player, VLC Player, Skype, Microsoft Word, Microsoft Excel, Total Commander... a pritom akurát len si kreslil v skicári.

Vie niekto o nejakom spôsobe, aby sa aplikácie zapínali len vtedy, kedy to ja chcem a nie hocikedy kedy ich ani nepotrebujem?

Ďakujem za rady a prajem pekný zvyšok dňa.