Diskusia: Čo hovoria osobnosti a odborníci o blokovaní webov kvôli hazardu

18 príspevkov
Okolosediaci
16.4.2018 11:08 | |
+0 -1
Reagovať
Zákon - ako takmer všetky v tomto štáte - spísal nejaký diletant: zakazuje konkrétnu webstránku namiesto toho, aby bol zakázaný KONKRÉTNY POSKYTOVATEĽ, t.j. NÁZOV FIRMY S ADRESOU??? Blokovanie na strane providera je tým pádom jednoduché a taký subjekt si môže vytvoriť x stránok, no cez poskytovateľa sa nedostane ani jedna!
2) Pokuty: dostane 10000, resp. 40000 pokutu?? Smiešnosť - v zákone malo byť určené stupňovanie v prvom prípade pokuta 10 000, v druhom prípade 100 000, v treťom prípade 1 000 000, vo štvrtom 10 000 000 ... ostatné si domyslíte :-)
3) tzv. kvízomaty??? Zákon jasne definuje kvízovú súťaž, pričom kvíz je vždy konštruovaný ako postupnosť otázok a odpovedí, kde na ďalšiu otázku sa súťažiaci dostane až po správnej odpovedi ... keďže na takomto automate tento princíp neplatí, je nelegálny a prevádzkovateľovi treba dať pokutu podľa bodu 2)
Mato
1.9.2017 17:18 | |
+17 -1
Reagovať
Uz povodna myslienka je chora. Je to akoby som nemohol ani na dovolenke vliezt do kasina a za svoje zdanene peniaze sa zabavit? Kto o tom rozhoduje? Kto si tento ***ny zakon kupil? Tipsport, Nike, Fortuna? Nech sa stanu konkurencieschopnymi k takej bet365 a ludia mozno zacnu navstevovat ich online stavkovky. Este sa opytam, ako je, ked si Japonec vsadi online v Nike? Je to rovnako zle? Politikov by mali poslat manualne pracovat a bol by pokoj. Miesto skutocnych problemov ludi riesia hluposti.
martin_xy
31.8.2017 22:34 | |
+1 -9
Reagovať
hazard by určite mal byť kontrolovaný a regulovaný. Vo virtuálnom svete to môže byť veľmi nebezpečné, minuté peniaze totiž virtuálne nie sú.. hranie musí byť pod kontrolou, ľudia, ktorí chcú hrať, by mali vyhľadať normálnu herňu a určite nie nejaké pofidérne weby
Wtf
31.8.2017 22:34 | |
+5 -0
A ako bude kontrolovaný a regulovaný ak bude možne hrať iba cez licencované spoločnosti (kamarátov smeru) ? Veď to je to isté akoby ľudia hrali cez zahraničné spoločnosti !!
pokemon
31.8.2017 22:33 | |
+9 -0
Reagovať
Ani Google, Facebook, ... neplatia na Slovensku dane a napriek tu veselo podnikaju, rovnako ako takmer cela hudobna produkcia v radiach je zahranicna a na Slovensku dane neplati,podobne na tom su americke filmy a turecke telenovely, ... a vobec, treba zakazat vsetko okrem .sk domen, tie predavat za 100000 € a nasledne zavriet hranice a povolit len 10€ vyviezt zo Slovenska na osobu pri dovolenkach, ...rozhodne zakazat francuzke zemiaky a spanielske vtacky
To čo su za nárzory?
26.8.2017 14:46 | |
+7 -0
Reagovať
"Spoločnosti podnikajúce v oblasti hazardných hier online bez licencie okrem toho, že neodvádzajú na Slovensku dane..." .. Odvádzajú zahraničné eshopy na Slovensku dane ??? Odvádza google, facebook a ďalší na Slovensku dane?

Pokiaľ budete blokovať zahraničné stavové spoločnosti , tak poprosím blokovať všetky ostatné subjekty , ktoré na Slovensku neplatia dane ! Pokiaľ to tak nebude tak zákon nemôže byť platný... A to ešte nevravím o otvorenom trhu v EU a voľnému pohybu tvoarov a služieb...
fuck
26.8.2017 14:44 | |
+6 -0
Reagovať
Blokovanie sa dá obisť - stiahnete tor,vpn (5 minút práce aj so stiahnutím). Blokovanie finačných tranzkacií - nebudete platit kartou ,ale virtualnou penaženkou alebo bitcoinmy (5-60 minút práce naviac). Načo je tento zákon vôbec? Aj tak to bude nuečinné a aj neférové , prečo sa neblokujú zahraničné eshopy a podobne? Skôr nech sa Pelegrnini pozrie prečo ľudia používajú tieto stránky.. lebo doma je len odpad.
gdgd
23.7.2016 15:57 | |
+2 -0
Reagovať
Jediný cieľ týchto zákonov je zabraniť voľnému pohybu tovarov a služieb, tak aby slovenské stavkové spoločnosti (ktoré mimochodom majú aj gastrolístky, takže sú prepojené na SMER) mali viac zákaznikov. Okrem toho že tieto spoločnosti majú asi najnevyhodnejšie kurzy na svete , pokiaľ si porovnáte zisky stavkových spoločnosti (napr tak že podate oba strany jednej stavky tak rozdiel je zisk) , tak majú zisky 13-15%. Bežne je v tomto priemysle 3-5%. A to ešte nevravím o limitoch , ktoré Vám dajú. Vyhráte pár EUR a zablokujú alebo zlimitujú Vám učet na euro na stavku ... Preto ľudia stavkujú v zahraničných lebo na domácom trhu sa to nedá !!! Ale Pelegriny len vidí záujmy jeho SMER kamarátov.
pupus
25.7.2016 11:20 | |
+0 -0
Reagovať
By ma zaujímalo či sa budú blokovať len kasína alebo aj tí čo ich propagujú. Kasín ako bet356 ci eurokasino sú desiatky ale propagatorov ako www.vyherne-automaty.com alebo www.3diamanty.com ci etipovanie.net su tisice. Som zvedavy ako to cele dopadne...
net365
21.7.2016 21:22 | |
+2 -2
Reagovať
Šanca zakázať hazard na SK celoplošne. Doteraz SK prevádzkovatelia argumentovali tým, že by užívatelia prešli na online zahraničné. Tento ich argument by padol blokvaním zahraničných.
slovak
21.7.2016 23:17 | |
+10 -3
Reagovať
Norbert Molnár: "Spoločnosti podnikajúce v oblasti hazardných hier online bez licencie okrem toho, že neodvádzajú na Slovensku dane..."
**Pán Molnár, takže logické by bolo zakázať všetky eshopy mimo SR, tie tiež neodvádzajú v SR dane, všakže?
K tomu "bez licencie" - súhlas, zakázať Karibik, ale čo s firmami z EU, tiež sú "závadné"? A čo sloboda pohybu osôb, kapitálu, tovaru, služieb? Čo zakážeme ako ďalšie?

"...majú obrovskú konkurenčnú výhodu oproti spoločnostiam, ktoré prevádzkujú hazardné hry v zmysle platných zákonov."
**Výborný postreh, najprv vláda schváli daň z vkladu hráča (t.j. bez ohľadu na to, či je stávka výherná alebo nie, suma sa zdaní) a potom tu budeme plakať, že zahraničné stávkovky túto nezmyselnú nevýhodu nemajú. Čo tak zamyslieť sa nad tým, ako spraviť pre stávkové kancelárie podmienky porovnateľné so zvyškom EU a nechať ich pôsobiť na voľnom európskom trhu?

Peter Pellegrini: "Štát by mal zabezpečiť vyššiu mieru ochrany spotrebiteľov, a preto prichádza s novelou zákona, ktorá sprísni podmienky prevádzkovania hazardných hier a prinesie do systému prísnejší dozor."
**Pán ma politické myslenie, to sa hneď pozná! Vraj vyššia ochrana spotrebiteľov, ale zabezpečiť praobyčajnú vymožiteľnosť práva do toho sa pánom politikom akosi nechce, čo? Okradla ma známa veľká slovenská internetová firma a je to bez trestu, všetci krčili ramenami, čo tak skúsiť naozaj spraviť niečo pre ochranu spotrebiteľov?

"Vnímam to tak, že vznikne férovejšie prostredie pre tých poskytovateľov, ktorí budú prihlásení, licencovaní a budú rešpektovať v tomto smere slovenskú legislatívu."
**Ale no tak, nejde o SK legislatívu ale o peniaze, prachy, peníze, to všetci vieme, tak načo tie kecy okolo?

Páni poslanci, čo tak využiť naše predsedníctvo a zapracovať na jednotnom digitálnom trhu? Aby bolo jedno, či človek podá tiket v Rakúsku alebo u nás, aby mal rovnakú ochranu a podmienky, nech nakúpi kdekoľvek v EU, do toho sa vám nechce?