3.9.2011 09:00 | Počítače a tablety

Zoznámte sa so špiónom, ako fungujú optické káble

TOP Videá Pozrieme sa na funkčný model stíhačky F-16 s kamerou ovládanou hlavou, Bill vysvetlí, ako fungujú optické káble a k slovu sa dostane i postaršia reklama na „mobilný" telefón.

Funkčný model stíhačky poňatý ako simulátor

Jeden z fanúšikov modelov lietadiel posunul svoj model trochu ďalej ako ostatní. Nielen, že je funkčný, ale má kameru, ktorá prenáša obraz z kokpitu v reálnom čase. A aby to nebolo málo, pilot má na hlave gyroskop snímajúci pohyb, ktorý komunikuje s kamerou v stíhačke a natáča ju podľa pohybu hlavy. Stačia teda videookuliare a zaujímavý minisimulátor je na svete.

Nie je mobil ako mobil

Mobilný telefón v tejto postaršej reklame je síce mobilný, ale do vrecka sa zmestí len ťažko. Všimnite si aj revolučný tablet na konci.

BANNER300

Čím testuje ATX zdroje Coolermaster

Krátke, len 22 sekundové video ponúka pohľad na stôl s prístrojmi, pomocou ktorých sa testujú počítačové zdroje. Je tu nastaviteľný zdroj AC napätia, nastaviteľná viackanálová záťaž Chroma, teplomer, osciloskop, presné voltmetre. To všetko pre kontrolu kvality ATX zdroja. Kvalitný zdroj mnohí podceňujú, za čo im hardvér určite nepoďakuje.

Zoznámte sa so špiónom

K tomuto videu je ťažko napísať niečo výstižné. Patrí do série prezentačných klipov jednotlivých tried v hre Team Fortress 2. Vrelo odporúčame aj ostatné.

Ako fungujú optické káble

Bill Hammack vysvetľuje, ako dokáže svetlo cestovať v optickom kábli bez výrazných strát. Uvidíme aj názorný príklad s laserom a vedrom s vodou.

 

Diskusia 0 Príspevkov