20.2.2019 15:20 | Správy

Exkluzívne Prinášame vám bestseller o umelej inteligencii. Po slovensky a zadarmo

Kniha Martina Spana Umelá inteligencia v orechovej škrupinke.

Úspešnú knihu slovenského autora si môžete prečítať na webe, v mobile aj cez čítačku e-kníh.

Slovenský softvérový inžinier Martin Spano vydal v polovici januára knihu o umelej inteligencii s názvom „The Artificial Intelligence in a Nutshell“, predáva ju cez Amazon. Ako napovedá názov, publikácia pôvodne vyšla v anglickom jazyku. Teraz si ju však môžete prečítať či stiahnuť zadarmo aj v slovenčine – exkluzívne na Živé.sk.

Cieľom knihy je stručne priblížiť a vysvetliť problematiku umelej inteligencie či strojového učenia širokej verejnosti a najmä technologickým nadšencom. O AI totiž dnes počúvame doslova z každej strany, pričom sa dostáva do čoraz väčšieho počtu bežne dostupných produktov. Zároveň je však už dávno implementovaná na miestach, o ktorých mnohí vôbec nevedia, a pritom s nimi denno-denne prichádzajú do kontaktu.

Kniha pôvodne vyšla v elektronickej podobe prostredníctvom Amazonu. Už v prvých dňoch sa pritom stala bestsellerom v kategóriách umelá inteligencia a kybernetika. Pre slovenskú verziu autor zvolil netradičný názov „Umelá inteligencia v orechovej škrupinke“. Doslovným prekladom anglickej frázy odkazuje na kratší rozsah publikácie a snahu stručne opísať danú oblasť.

Prečítajte si knihu Umelá inteligencia v orechovej škrupinke od Martina Spana:

Publikácia sa v krátkosti a zrozumiteľným spôsobom nezaoberá len umelou inteligenciou a strojovým učením, ale aj problematikou neurónových sietí, hlbokého učenia a robotov. Zároveň približuje možné budúce dôsledky technologického pokroku na náš každodenný život.

Anglickú verziu autor preložil exkluzívne pre čitateľov Živé.sk. Prezrieť si ju môžete bezplatne priamo na webe alebo po stiahnutí. Kniha je k dispozícii vo formátoch PDF a ePub, otvoriť ju tak bez problémov dokážete v počítači, na mobile či cez čítačku elektronických kníh.

Stiahnite si knihu Umelá inteligencia v orechovej škrupinkeformát PDF | formát ePub

Aktivujte si denný sumár noviniek do e-mailu!

Diskusia 17 Príspevkov