1.1.2019 16:08 | Správy

Letisko Gatwick možno pri zemi držali aj policajné drony

Neznáme drony vraj na letisku boli, niektoré hlásenia sa ale mohli týkať tých policajných.
Neznáme drony vraj na letisku boli, niektoré hlásenia sa ale mohli týkať tých policajných. Zdroj: Shutterstock

Zo 115 hlásení o prelete dronu nad letiskom bolo potvrdených spolu 92.

Predstaviteľ polície Giles York prezradil v programe rádia BBC Radio 4 ďalšie informácie k prípadu ohrozenia najväčšieho londýnskeho letiska dronmi.

Podľa jeho slov nie je vylúčené, že niektoré z dronov, videných na letisku Gatwick, patrili priamo polícii. Téme sa venoval web Business Insider.

Policajné bezpilotné helikoptéry mali byť v tom čase vo vzduchu kvôli sledovaniu a vyšetrovaniu nahláseného narušenia. Polícia teda pripúšťa, že situácia mohla byť pre cestujúcich na letisku zmätočná. Ďalšie hlásenia sa v skutočnosti mohli týkať práve dronov strážcov zákona.

York sa ďalej vyjadril, že polícia dostala v tom čase spolu 115 hlásení o dronoch na letisku, z ktorých bolo potvrdených 92. Podľa webu BBC situácia narušila plány viac ako 120-tisíc pasažierom a na pomoc bola privolaná aj britská armáda.

ilustračná snímka
Čítajte aj Pre drony prerušili prevádzku letiska v Tromsö aj uzavreli most spájajúci...

„Som si absolútne istý, že počas uzávierky letiska tadiaľ naozaj lietal dron,“ dodal Giles York.

„Sám som rozprával s očitým svedkom zo strechy letiska. Bol tam s ďalšími štyrmi ľuďmi, ktorí to videli tiež. Čo videli, bolo potvrdené dvoma policajnými príslušníkmi, v tom čase nachádzajúcimi sa blízko letiskovej dráhy.“

Diskusia 3 Príspevkov