18.12.2018 00:15 | Mobily

Huawei P30 Pro: Čo už vieme o pripravovanej novinke

Údajný dizajn P30 Pro (v obale)
Údajný dizajn P30 Pro (v obale) Zdroj: MobileFun

Unikli prvé rendery Huawei P30 aj P30 Pro.

Huawei P30 Pro ešte nebola oficiálne predstavený. Všetky informácie v tomto článku sú iba klebety a dohady.

Ďalšie chystané telefóny:

Samsung Galaxy S10Nokia 9Xperia XZ4Rodina Moto G7 - Huawei P30 Pro – Apple iPhone (2019)

Huawei P30 Pro dostupnosť a cena

Predpokladaný dátum predstavenia: Nejasné

Očakávaný termín uvedenia do predaja: Nejasné

Orientačná cena pri uvedení: zatiaľ bez presnejších odhadov

Potvrdené informácie

Žiadne

Prečítajte si testy aktuálnych smartfónov Huawei

Klebety a nepotvrdené informácie

18. decembra 2018

Na webe predajcu MobileFun sa objavili zalistované v ponuke obaly pre ešte nepredstavené vlajkové lode od Huawei – P30 a P30 Pro. Produkty pochádzajú od známeho producenta Olixar. Nie je jasné, nakoľko môžeme brať obrázky ako hodnoverné, no minimálne v niektorých aspektoch zodpovedajú predchádzajúcim fámam.

Model Huawei P30 by mal ponúknuť trojitý fotoaparát na zadnej strane, kým P30 Pro ako nástupca prvého mobilu od Huawei s trojitým fotoaparátom (čiže P20 Pro) má ponúknuť až štvoritý fotoaparát.

Údajný dizajn P30 (v obale) fotogaléria / 3
Údajný dizajn P30 (v obale) Zdroj: MobileFun

Rendery však naznačujú použitie výrezu namiesto možno očakávaného otvoru v displeji. Samotný výrez by ale mal byť malý – v štýle dizajnu „kvapka vody“ (ak teda ide o reálnu info).

Trojitý aj štvoritý fotoaparát majú mať vertikálne usporiadanie, pričom zadná strana P30 Pro jasne naznačuje prítomnosť duálneho LED blesku vedľa štvorice senzorov. Snímač odtlačkov prstov bude podľa všetkého už v displeji.

Údajný dizajn P30 Pro (v obale) fotogaléria / 3
Údajný dizajn P30 Pro (v obale) Zdroj: MobileFun

Žiadne detaily ohľadne technických parametrov teraz zverejnené neboli. Na tému upozorňujú Phonearena.com či Gizchina.com.

13. decembra 2018

Stránka PhoneArena.com upozornila na nové nepotvrdené správy, ktoré sa týkajú práve P30 Pro. Zariadenie má údajne ponúknuť zakrivený AMOLED displej v štýle Mate 20 Pro. Vyrábať ho majú LG alebo/a BOE – obe firmy sa podieľajú aj na výbere panelov pre Mate 20 Pro.

Displej však nemá disponovať otvorom, ale „klasickým výrezom“. Situácia však môže byť iná u druhého modelu P30, ktorý by mohol ponúknuť LCD panel. Avšak už s otvorom.

14. novembra 2018

Hoci predstaviteľ firmy Huawei priamo nespomenul model, nie je vylúčené že myslel práve chystaný smartfón P30 Pro. Ako sme písali v samostatnej bleskovke, firma sa nechala počuť, že v budúcom roku plánuje predstaviť „high-endový smartfón so štvoritým fotoaparátom“. Keďže P20 Pro ako prvý upútal pozornosť trojitým fotoaparátom, pridanie ďalšieho senzora by nebolo senzáciou.

Okrem iného sa má vylepšiť technológia samotného fotoaparátu, spomínalo sa tiež použitie 10-násobného bezstratového zoomu.

Huawei P30 Pro ešte nebola oficiálne predstavený. Všetky informácie v tomto článku sú iba klebety a dohady.

Diskusia 13 Príspevkov