6.12.2018 00:30 | Očakávané novinky

Motorola Moto G7: Čo už vieme o pripravovaných novinkách

Údajný vzhľad Motorola Moto G7
Údajný vzhľad Motorola Moto G7 Zdroj: Mr. Gizmo / Twitter

Unikli ďalšie dôležité informácie o výbave.

Línia Motorola Moto G7 ešte nebola oficiálne predstavená. Všetky informácie v tomto článku sú iba klebety a dohady.

Články o pripravovaných smartfónoch:

Samsung Galaxy S10 // Sony Xperia XZ4 // Nokia 9 // Moto G7

Rodina Motorola Moto G7 dostupnosť a cena

Predpokladaný dátum predstavenia: Zatiaľ neznámy, zrejme na MWC19 v Barcelone

Očakávaný termín uvedenia do predaja: Zatiaľ neznámy

Orientačná cena pri uvedení: zatiaľ bez presnejších odhadov

Potvrdené informácie

O Motorola Moto G7 zatiaľ nie sú známe žiadne potvrdené informácie

Prečítajte si testy aktuálnych smartfónov Motorola:

Klebety a nepotvrdené informácie

6. decembra 2018

Z databázy amerického úradu FCC unikli informácie, ktoré sa týkajú chystaného modelu Moto G7 od Motoroly.

Okrem iného sme sa dozvedeli, ako má byť Moto G7 vybavený z pohľadu RAM aj interného flash priestoru. Na tému upozorňuje web GSMArena.com.

Situácia bude relatívne komplikovaná, keďže rôzne regióny dostanú odlišné konfigurácie. Maximom má byť prevedenie kombinujúce 4 GB RAM a 64 GB flashu, no Európa by mala dostať len prevedenie s 3 GB RAM a 32 GB flashu. Na druhej strane, európsky model ako skoro jediný ponúkne NFC čip. Okrem starého kontinentu majú dostať NFC už len Japonsko, Austrália a Nový Zéland.

Zaujímavé informácie sa objavili aj ohľadne batérie – ponúkne rýchle nabíjanie, pričom bude možné využiť 5V/3A, 9V/2A alebo 12V/1.5A

Moto G7, resp. celá rodina Moto G7, má byť predstavená na MWC19 v Barcelone.

30. novembra 2018

Aktuálne sa na webe objavili aktualizované súhrnné správy o modeloch Moto G7, G7 Plus, G7 Play a G7 Power, ktoré majú tvoriť rodinu produktov Moto G7. Na tému upozorňuje web Phonearena.com. Informácie sú stále pomerne strohé, ale biele miesta sa zapĺňajú.

Podľa najnovších správ má Moto G7 ponúknuť zhruba 6-palcový displej s výrezom v tvare „kvapky vody“. V útrobách nájdeme už viackrát spomínaný Snapdragon 660 (vcelku solídny čipset strednej triedy), ktorý bude párovaný so 4 GB RAM. Flash má mať kapacitu 64 GB. Batéria by mala mať kapacitu podľa rôznych zdrojov napokon 3 000 mAh (niektoré uvádzajú aj 3 500 mAh). Duálny fotoaparát vzadu bude kombinovať 16 MP a 5 MP senzor, predná selfie kamera je údajne 12-megapixelová.

Údajný vzhľad Motorola Moto G7 fotogaléria / 3
Údajný vzhľad Motorola Moto G7 Zdroj: Mr. Gizmo / Twitter

Moto G7 Plus má byť najvýkonnejším modelom z rodiny. Batéria by mala mať kapacitu 3 500 mAh. Spomína sa aj výrez na displeji (6,4-palcovom). Čipsetom má byť model z rodiny Snapdragon 7xx series, ako sa spomínalo už predtým.

Údajný vzhľad Motorola Moto G7 Plus fotogaléria / 3
Údajný vzhľad Motorola Moto G7 Plus Zdroj: Mr. Gizmo / Twitter

Ohľadne Moto G7 Play je predbežne (neoficiálne) známe, že má ponúknuť batériu s kapacitou 2 820 mAh, čipsetom bude zrejme Snapdragon 632. Snímač odtlačkov prstov má byť vzadu, chýbať nemá 3,5mm jack pre slúchadlá. USB port typu C využijeme pri nabíjaní batérie a hlavný fotoaparát má mať len jeden senzor.

Moto G7 Power by mal zaujať predovšetkým batériou s kapacitou 5 000 mAh. Celkovo však má ísť len o „všedný“ smartfón, podľa všetkého s čipom Snapdragon 632 a rôznou kombináciou RAM (od 2 – 6 GB) aj flashu (32 GB a 64 GB). Spomína sa aj 6,22-palcový displej, 12 MP fotoaparát, 8 MP selfie kamera a Android Pie v základe.

23. novembra 2018

Web GizmoChina.com publikoval aktualizované informácie, čo môžeme očakávať od modelov G7, G7 Plus aj Moto Z4 (písali sme v samostatnom článku).

Aj podľa týchto informácií má Moto G7 ponúknuť Snapdragon 660, Moto G7 Plus však už čipset z rodiny Snapdragon 700. Zrejme pôjde o Snapdragon 710. Moto G7 Plus má mať batériu s kapacitou 3 500 mAh, základný Moto G7 zase pod 3 000 mAh.

16. novembra 2018

Motorola Moto G7 prešla certifikačným procesom u amerického FCC. Zároveň tým unikli vybrané parametre, písali sme v článku. Čipsetom má byť Qualcomm Snapdragon 660, operačná pamäť RAM má mať kapacitu 4 GB, spomínajú sa aj rozmery 156,86 × 75,4 mm. Dokumenty tiež naznačujú prítomnosť výrezu na displeji a duálneho hlavného fotoaparátu vzadu.

Z materiálov FCC. fotogaléria / 3
Z materiálov FCC. Zdroj: FCC

Línia Motorola Moto G7 ešte nebola oficiálne predstavená. Všetky informácie v tomto článku sú iba klebety a dohady.

Diskusia 3 Príspevkov