31.1.2019 00:10 | Očakávané novinky

Sony Xperia XZ4: Čo už vieme o pripravovanej novinke

Na obrázku je údajne Sony Xperia XZ4.
Na obrázku je údajne Sony Xperia XZ4. Zdroj: OnLeaks

Sony Xperia XZ4 má ponúknuť 52 MP fotoaparát.

Sony Xperia XZ4 ešte nebola oficiálne predstavená. Všetky informácie v tomto článku sú iba klebety a dohady.

Ďalšie chystané telefóny:

Samsung Galaxy S10Nokia 9 – Xperia XZ4 – Rodina Moto G7 - Huawei P30 ProApple iPhone (2019)

Sony Xperia XZ4 dostupnosť a cena

Predpokladaný dátum predstavenia: Zatiaľ neznámy, zrejme na MWC19 v Barcelone

Očakávaný termín uvedenia do predaja: Zatiaľ neznámy

Orientačná cena pri uvedení: zatiaľ bez presnejších odhadov

Potvrdené informácie

O Sony Xperia XZ4 zatiaľ nie sú známe žiadne potvrdené informácie

Prečítajte si testy aktuálnych smartfónov Sony:

Klebety a nepotvrdené informácie

31. januára 2019

Ohľadne chystaného modelu Sony Xperia XZ4 sa objavili nové, resp. rozšírené informácie. Na tému upozorňuje GSMArena.com.

Na základe týchto informácií má spomínaný telefón ponúknuť veľký 6,5-palcový OLED displej s pomerom strán 21:9 a rozlíšením 3360 × 1440 pixelov. K tomu sa pridá čipset Snapdragon 855, 6 GB RAM a 128 GB rozšíriteľného flash priestoru. Batéria má mať napokon kapacitu 4 400 mAh, podporované bude nabíjanie pod taktovkou technológie Qnovo Adaptive Charge.

Telefón, ktorý má byť odhalený v Barcelone, však možno bude pútať najväčšiu pozornosť vďaka fotovýbave. V tomto smere sa totiž spomína použitie až 52-megapixelového senzora pri hlavnom fotoaparáte vzadu. Súčasným maximom je v podstate 48 MP senzor napríklad pri zariadení Honor View 20.

Honor View 20 naživo
Čítajte aj Honor View 20 prichádza do Európy. Na top smartfón má zaujímavú cenu

Celkovo by pritom malo ísť až o trojitý fotoaparát. Má pozostávať zo 16 MP teleobjektívu so svetelnosťou f/2,6, ďalej spomínaného 52 MP senzora s f/1,6 a tiež ToF senzora (0,3 MP) so svetelnosťou f/1,4.

15. januára 2019

Uvedie vôbec Sony aj kompaktnejšiu verziu chystanej vlajkovej lode? Objavujú sa správy, že napokon sa tak stať nemusí. Podrobnejšie v samostatnom článku.

7. decembra 2018

V priebehu uplynulých týždňov sa objavovali informácie o Xperia XZ4, teraz prichádza na rad aj kompaktnejšie prevedenie. Má byť známe ako Sony Xperia XZ4 Compact, pripomína web GSMArena.com.

Na webe sa objavili rendery, ktoré majú bližšie predstavovať spomínaný smartfón aj video.

Údajná podoba Sony Xperia XZ4 Compact fotogaléria / 7
Údajná podoba Sony Xperia XZ4 Compact Zdroj: compareraja.in

Dizajnom by mal kompaktný model však skôr pripomínať predchádzajúce modely ako XZ2 Compact než XZ4 s extra úzkym displejom. Celkové rozmery majú byť 139,9 × 66,5 × 9,3 mm, pričom uhlopriečka displeja sa spomína 5-palcová. Prítomný má byť aj 3,5mm jack a snímač odtlačkov prstov nájdeme na bočnej strane.

Údajná podoba Sony Xperia XZ4 Compact fotogaléria / 7
Údajná podoba Sony Xperia XZ4 Compact Zdroj: compareraja.in

Určité „experimenty“ zo strany Sony – ako iné umiestnenie snímača odtlačkov prstov alebo odstránenie 3,5mm jacku, by tak mali byť minulosťou.

5. decembra 2018

Už z predchádzajúcich únikov vyplynulo, že Sony má pri chystanom smartfóne Xperia XZ4 ponúknuť veľmi úzky displej. Najnovšie správy od dôveryhodného zdroja Ice Universe idú ešte ďalej, upozorňuje web GSMArena.com.

Novinka od Sony by konkrétne mala ponúknuť 6,5-palcový displej bez výrezu s pomerom strán 21:9. Dodaný bude od LG.

Veľký návrat má zažiť 3,5mm jack, ktorý firma medzičasom odstránila pomerne „vtipným“ vysvetlením.

Ďalej má zariadenie ponúknuť novo predstavený Snapdragon 855, 6 GB RAM, 64 – 256 GB flashu či snímač odtlačkov prstov na bočnej strane. V rámci trojitého fotoaparátu má byť použitý 1/2.3” senzor s optickou stabilizáciou obrazu. Batéria má mať kapacitu 3 900 mAh, operačným systémom bude Android Pie.

29. novembra 2018

Už prvé úniky ohľadne Xperia XZ4 naznačili, že budeme mať do činenia s vysokým telefónom. Ponúknuť by mal displej s pomerom strán až 21:9, čo vo svete smartfónov rozhodne nie je obvyklé.

Aktuálne sa na webe objavili uniknuté rendery obalu pre Xperia XZ4, ktoré uvedený fakt potvrdzujú. Zároveň začína byť stále pravdepodobnejšie, že snímač odtlačkov prstov nájdeme na bočnej strane.

Rendery údajného obalu Xperia XZ4 fotogaléria / 7
Rendery údajného obalu Xperia XZ4 Zdroj: slashleaks.com

27. novembra 2018

Na internete sa objavili prvé neoficiálne rendery vlajkovej lode od Sony. Pôjde o priameho nástupcu modelu Xperia XZ3. Na tému upozorňujú Phonearena.com či GSMArena.com.

Na obrázku je údajne Sony Xperia XZ4. fotogaléria / 7
Na obrázku je údajne Sony Xperia XZ4. Zdroj: OnLeaks

Telefón by mal ponúknuť až 6,5-palcový displej, pričom jeho rozmery majú byť 166,9 x 72,4 x 8,2 mm. Bude tak pomerne vysoký pri porovnaní so 6-palcovým Xperia XZ3 (rozmery 158 x 73 x 9,9 mm).

Zaslúžiť sa o to má predovšetkým veľmi úzky pomer strán displeja, podľa všetkého cez hodnotu 19.5:9. Chýbať má výrez – čo môže byť skôr pozitívna správa.

Nejasná je prítomnosť snímača odtlačkov prstov, možno bude v displeji alebo na bočnej strane – integrovaný do tlačidla Power.

Na obrázku je údajne Sony Xperia XZ4. fotogaléria / 7
Na obrázku je údajne Sony Xperia XZ4. Zdroj: OnLeaks

Na zadnej strane by sa miesto asi aj ťažko hľadalo, keďže rendery vzadu jasne ukazujú trojitý hlavný fotoaparát s vertikálnou orientáciou senzorov. Sony sa dlho držalo len jedného senzora hlavného fotoaparátu, momentálne je viac-menej výnimkou len Xperia XZ2 Premium s duálnym foťákom.

Na obrázku je údajne Sony Xperia XZ4. fotogaléria / 7
Na obrázku je údajne Sony Xperia XZ4. Zdroj: OnLeaks

3,5mm jack sa nedočká „vzkriesenia“, prítomný má byť len USB port typu C.

Sony Xperia XZ4 ešte nebola oficiálne predstavená. Všetky informácie v tomto článku sú iba klebety a dohady.

Diskusia 8 Príspevkov