2.10.2018 12:00 | Dobrá appka

Aplikácia Oxford Dictionary of English: Anglický slovník pre pokročilých

Výkladový slovník je naozaj dobrý spôsob, ako sa naučiť cudzí jazyk. Prečo teda jeden nenosiť so sebou vo vrecku?
Výkladový slovník je naozaj dobrý spôsob, ako sa naučiť cudzí jazyk. Prečo teda jeden nenosiť so sebou vo vrecku? Zdroj: Shutterstock

Dobrá appka: Aplikácia je naozaj podarená, Premium verzia ale stojí neprimerane veľa.

Neexistuje snáď lepší spôsob učenia cudzieho jazyka ako denno-denný kontakt s ním. Pokročilejším študentom je navyše odporúčané používanie nie prekladových, ale výkladových slovníkov. Tie vyhľadané slovíčko nepreložia, no vysvetlia ho priamo v cudzom jazyku.

Medzi kvalitné výkladové slovníky sa radí napríklad Oxford Dictionary of English: Free (stiahnuť pre Android/stiahnuť pre iOS). Aplikácia je ponúkaná zadarmo, offline preklady, výslovnosť a odstránenie reklám vás ale vyjdú na šialených 20,99 eur. Ak vás teda peniaze vyslovene „nehryzú“ vo vrecku, kúpu prémiovej verzie naozaj neodporúčame.

<<< Všetky aplikácie zo seriálu Dobrá appka nájdete v sekcii na Živé.sk >>>

Veľa urobí aj v základe

Nezmyselná cena však až toľko výhod neprináša – veľa urobí aplikácia aj zadarmo. Nájdete tu napríklad jednoduché vyhľadávanie pomocou textu, hlasu alebo nasnímaním neznámeho slovíčka fotoaparátom. Zobrazené sú všetky priradené významy, slovný druh, transkripčný prepis, odvodené slová a dokonca pôvod výrazu.

Oxford Dictionary of English pýta za prémiovú verziu slovníka jednoducho priveľa. fotogaléria / 2
Oxford Dictionary of English pýta za prémiovú verziu slovníka jednoducho priveľa. Zdroj: Adam Harmada

Samostatná časť aplikácie je venovaná slovu Word of the day. Funkcia sa snaží každý deň priblížiť používateľom nejaké vybrané slovíčko, ktoré možno nepoznajú, a pomôcť tak s učením a rozširovaním slovnej zásoby.

Možné je ďalej meniť veľkosť písma v aplikácii a jednotlivé slová pridávať do zoznamu obľúbených. Zaujímavá je tiež integrácia do systému Android. Funkcia Word Look Up po aktivovaní zobrazí možnosť Look Up („Vyhľadať“) v kontextovom menu pri každom výbere textu, bez ohľadu na to, v ktorej aplikácii sa používateľ nachádza. Vyhnúť sa tak viete kopírovaniu či prepisovaniu slov.

Názov

Oxford Dictionary of English : Free

Podpora Android

Zadarmo, stiahnuť (s reklamami)

Podpora iOS

Zadarmo, stiahnuť (s reklamami)

Vydavateľ

MobiSystems


 

Klienti VÚB spoluvytvárajú mobilnú aplikáciu

„Komplexnosť, bezpečnosť a ľahké ovládanie našej mobilnej aplikácie berieme ako samozrejmosť – povinnú jazdu. Čím chceme byť odlišní, je v maximálnej miere vyhovieť požiadavkám klientov a ich potrebám. Aplikáciu vylepšujeme 3-4 krát do roka novými funkcionalitami a úpravami. Permanentne vyhodnocujeme klientske nápady a žiadosti a drvivej väčšine sme už aj vyhoveli. Budeme sa stále pýtať našich klientov, čo by v aplikácii privítali, akú novú funkciu máme do aplikácie Mobil banking VÚB pridať“, hovorí Natália Krištínová, riaditeľka odboru Multichannel vo VÚB banke.

Stiahnite si aplikáciu Mobil Banking od VÚB pre Android a iOS.

(VÚB je sponzorom letného seriálu s mobilnými aplikáciami)

Diskusia 11 Príspevkov